İstanbul’da kar bilançosu

İstanbul’da kar bilançosu
İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle e-5 ve köprü yolu üzerinde 95 trafik kazasının meydana geldiği öğrenildi…

İstanbul'da akşam saatleri etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. Kar yağışının başlamasıyla birlikte alarma geçen ekipler, ana arterler ve E-5 yolunda çalışmalara başladı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'den (AKOM) yapılan açıklamada, bu akşam etkili olan kar yağışı nedeniyle E-5 ve köprü yolu üzerinde 8'i yaralamalı 95 trafik kazasının meydana geldiği ve trafiğin yapılan tuzlama çalışmalarından sonra normale döndüğü bildirildi.
 
AKOM'dan yapılan açıklamada şöyle denildi.
 
"İstanbul'da akşam saatleri etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. Kar yağışının başlamasıyla birlikte alarma geçen ekipler, ana arterler ve E-5 yolunda çalışmalara başladı. Boğaz Köprüsü Levazım girişinde iki aracın kaza yapması nedeniyle yol iki şerit olarak trafiğe kapandı. Bu nedenle trafiğin sıkışması ve kar yağışının artması nedeniyle kurtarma ve kar küreme tuzlama ekipleri bölgeye zorlukla ulaşabildi. Metrobüs yoluna giren bir araç ise Metrobüs'ün çalışmasını engelledi. Kar yağışı nedeniyle kayan bazı araçlarda trafiğin aksamasına ve ekiplerin bölgeye geç ulaşmasına neden oldu. Vatandaşların emniyet şeritlerini işgal etmemeleri önemle duyurulur. Akşam saatlerinde E-5 ve köprü yolu üzerinde 8'i yaralamalı 95 trafik kazası meydana geldi. Trafik tuzlama çalışmalarından sonra normale döndü. Meteorolojiden alınan bilgiye gore kar yağışı sabaha kadar bölgesel olarak, öğlen saatlerinden itibaren ise Anadolu yakasında etkili olacağı tahmin ediliyor."

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com