İstanbul'da komik "Sarı" alarmı!..

İstanbul'da komik "Sarı" alarmı!..
İETT'nin çalışanlarına 2 ay önce dağıttığı lacivert takım elbisenin yanında verilen sarı kravat ve sarı yelekler, siyasetin gündeminde...

Çalışanların iddialarına göre o kravat ve yelekler CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Mustafa Sarıgül’ü anımsatıyor diye yasaklanmış... Geri toplanan kravatlar ve yelekler, siyah olanlarla değiştirilmiş...
 
İddia, Meclis gündemine de geldi... CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 
 
"Haberlerin doğru olması halinde ilgililer hakkında işlem yapmayı  düşünüyor musunuz?" diye soran Bayraktutan,  İETT Personeline dağıtılan 6 bin sarı kravat ve yelek için ne kadar para ödendiğinin ve toplanan kravat/ yeleklerin akıbetinin ne olacağının açıklanmasını istedi.
 
Bayraktutan, Erdoğan'a şu ilginç soruları da yöneltti...
 
-İstanbul’un çeşitli yerlerindeki park ve bahçelerde ekili bulunan sarı gülleri, sarı papatyaları kaldırmayı düşünüyor musunuz?
 
-İstanbul’da faaliyet gösteren sarı renkteki taksilerin renklerini 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce değiştirmeyi düşünüyor musunuz? (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com