İstanbul'da Ordulular gecesi

İstanbulda Ordulular gecesi
Başbakan Erdoğan: (2)

İSTANBUL (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatımızın tırlarına yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensuplarına, oradaki Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensubu yüzbaşıya, üsteğmene, oradaki diğer personele adeta düşmanmış gibi muamele yapılıyor" dedi. 

Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'ndeki  "6. Ordulular Sevgi Şöleni"nde yaptığı konuşmada, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait tırların durdurulması olayına değindi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bugün bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatımızın tırlarına yapılan saldırının görüntülerini yayımladı. Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensuplarına, oradaki Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensubu yüzbaşıya, üsteğmene, oradaki diğer personele adeta düşmanmış gibi muamele yapılıyor. MİT tırları durduruluyor. Şoförler tartaklanıyor. MİT personeli yere yatırılıyor. Üzerlerine silah doğrultuluyor. Bunu yapan kim? Bunu yapanlar, yaptıranlar paralel yapının emriyle hareket edenlerdir. Bunlar şirazeden çıkmışlar. Bunların kalpleri de gözleri de akılları da durmuş, kararmış. İşte bu görüntülerle birlikte bazı ses kayıtları da yayımlandı. Bu ülkenin polisine, savcısına, hakimine milletten değil başka yerlerden talimat geliyor. 'Her yolu kullanın' diyor. 'Gerekirse zayiat verin' diyor. 'Şu şu ülkeler bizim yanımızda, korkmayın' diyor. Kendi ülkenize ihanet edin, ülkenize zarar verin' diyor. Bugün hala paralel yapıyı görmeyenler, görmek istemeyenler varsa onlara özellikle izan, insaf, sağduyu çağrısı yapıyorum. Açık söylüyorum bu paralel yapı, Türkiye'de yaşıyor ama bu milleti zerre kadar tanımıyor. İstiklali söz konusu olduğunda, bağımsızlığı, hürriyeti söz konusu olduğunda bu millet hiç kimseye eyvallah etmez. Hiç endişeniz olmasın. Bu paralel yapıyı nerede saklanırlarsa saklansınlar, nasıl gizlenirlerse gizlensinler bulacak, çıkaracak ve milletin huzurunda, hukuk içinde hesabını soracağız."

 

- "Duaya davet, bedduaya lanet" 

 

Başbakan Erdoğan, salonda "Duaya davet, bedduaya lanet" şeklinde slogan atılması üzerine, "Evet. Doğrusu bu. Duaya davet, bedduaya lanet. Bu ihanet hiç kimsenin yanına kar kalmayacak. Bu ülkenin, bu aziz milletin kutlu yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak, hiç kimse engelleyemeyecek" dedi. 

Türkiye'de çok güzel ve önemli gelişmeler olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu malum medya, Türkiye'de yaşanan tarihi gelişmeleri güya örtmeye, karalamaya, perdelemeye çalışıyor. İşte dün gece Kazakistan'da ülkemiz adına çok önemli bir hadise yaşandı. Japonya ziyaretimizde Türksat 4A uydumuzun imal edildiği fabrikaya gittik. Orada uydumuzu gördük, teslim aldık. O uydu Tokyo'dan Kazakistan'a gitti, Baykonur Uzay Üssü'nden dün gece uzaya fırlatıldı. Türkiye'nin uzaydaki uydu sayısı artık 5'e yükseldi. Bugün şöyle gazetelere bakın. Bununla ilgili bir şey göremezsiniz. Bununla ilgili pek bir şey yok. Niye? Çünkü bu onları rahatsız ediyor. Çünkü Türkiye'nin teknolojide bu kadar ileri gitmesi bunları rahatsız ediyor. Değerli kardeşlerim! Türkiye'nin ekonomisi arttıkça bunlar rahatsız oluyor. İşte bakın, ocak ayında aylık ihracat, tüm zamanların en yüksek oranına yükseldi ama yazmadılar. Yazmazlar. Aynı şekilde sanayide üretim tüm zamanların rekoru oldu. Yine yazmadılar. Yazmazlar. İşlerine gelmez. Yazsalar da yazmasalar da Allah'ın izniyle biz inşallah bu uyduyu Japon mühendis ve bilim insanlarının yanında bizim genç Türk kardeşlerimizin de katkısıyla imal ettik. Şimdi, bir tane de orada imal ediliyor ama daha sonra inşallah Ankara Kazan'da bunları imal etmeye başlayacağız. Bu da yetmez. İnşallah Türkiye'de bu hız artarak devam edecek, inşallah bu hedefe en kısa zamanda ulaşacağız."

"Biz hep işimize baktık. Her zaman işimize bakacağız" diyen Erdoğan, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine muhakkak çıkaracaklarını ifade ederek, "İnsanımızı daha güçlü kılacağız. Kardeşliğimizi yüceltmek için çok daha fazla çalışacağız" dedi. 

 

- "Ordu değişim ve dönüşümü 30 Mart'ta yaşayacak" 

 

Aralık ayında Ordu'ya gittiğini, 632 milyon liralık yatırımı Ordululara kazandırdıklarını, Ordu Çevre Yolu'nu açarak Ordu trafiğini ciddi şekilde rahatlattıklarını kaydeden Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ordu için çok daha önemli bir adımı attık. Çıkardığımız yasayla Ordu'yu büyükşehir yaptık. İnşallah, 30 Mart'ta Ordu artık büyükşehir belediye başkanını seçecek. Ordu'nun köyleri ve beldeleri artık mahalle oldu. Buralara ilçelerden ve merkezden çok daha yoğun hizmet akışı olacak. 30 Mart'tan itibaren Ordu'nun çehresi daha hızlı değişecek. Ordu'nun geleceği çok daha farklı bir rotada ilerleyecek. Kardeşlerim! Bütün bunların yanında, tabii şimdi o seyahatimde bir şeyi de unutmadım. Nedir o? Hemen Ordu'dan hareket edip Giresun'a geçerken, Ordu-Giresun ortak havalimanının inşaatını gittim kontrol ettim. Şu anda inşaat hızla devam ediyor. İnşallah bundan sonra yıl sonunu belki de bulmayacak. Bundan sonra Ordu'ya gittiğinizde kendi havalimanınıza ineceksiniz. Denizin kenarında deniz manzaralı havalimanına ineceksiniz. Oradan evinize geçeceksiniz. Kardeşlerim! 10 yıl önce bunlar söylenseydi acaba kim inanırdı buna? 'Ordu'nun havalimanı olacak, Giresun'un havalimanı olacak' dense kim inanırdı? Soruyorum, söyleyin, samimi olarak ama işte biz yaptık. Söz verdik, yaptık, yapıyoruz. Bakınız, Ordu'ya 11 yılda yaptığımız yatırım tutarı ne biliyor musunuz? 8 katrilyon lira. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, enerji, KÖYDES, BELDES, toplu konut bütün yatırımlarıyla... Bundan sonra da devam edecek."

Hükümet yatırımlarının yanında Ordu'da yerel hizmetlerin bundan sonra daha da yoğunlaşacağını ifade eden Erdoğan, Ordu'yu özlediği hizmet anlayışıyla buluşturacaklarını belirterek, "Biz Ordu'ya Enver Yılmaz kardeşimizi boşuna göndermedik. Enver Yılmaz'ı biz size emanet olarak gönderiyoruz. Siz İstanbul'dasınız. Burada kapı kapı dolaşacaksınız ama buradan da Ordu ile münasebetlerinizi kuracaksınız. Telefon boşuna değil. Konuşacağız, anlatacağız, dertleşeceğiz ve Ordu bir dönüşüm ve değişimi inşallah 30 Mart'ta yaşayacak. Ben Ordu'nun Enver kardeşimize sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Enver kardeşim, gökten zembille Ordu'ya inen birisi değil. Orada doğup orada büyüyen ve orada siyaseti yıllarca beraber yaptığımız bir kardeşimiz. İstanbul'da da Ordulu kardeşlerimden çok ciddi destek bekliyoruz. İstanbul'da inşallah kapı kapı dolaşmak suretiyle, el ele vererek, gönül birliği içinde inşallah bu adımı atacağız" diye konuştu. 

Erdoğan, İstanbul'da nüfus bakımından, Sivaslılar ve Kastamonuluları Orduluların izlediğini belirtti. İstanbul'da da Kadir Topbaş ile büyük ve küresel yatırımlara devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, "Bu zorlu süreçte sizlerin desteğinin, katkısının hep bizimle olacağına gönülden inanıyorum. Hayır dualarınızın bizlerden eksik olmayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.  

Başbakan Erdoğan,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ordu'da AK Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayı Enver Yılmaz ve  Ordulular İstanbul Platformu Başkanı Şener Yediyıldız'ı yanına alarak, katılımcıları selamladı.

Erdoğan'a, günün anısına plaket takdim edildi. 

Başbakan Erdoğan, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözlerini katılımcılarla birlikte söyledi.   

(Bitti) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com