İstanbul'da plaj sezonu başlıyor!

İstanbul'da plaj sezonu başlıyor!
İstanbul Büyükşehir Beleyesi, bu yıl Avrupa yakasında Menekşe ve Güneş plajları, Anadolu yakasında ise Caddebostan-1, Caddebostan-2 ve Caddebostan-3 plajlarında hizmet verileceğini açıkladı.

İstanbullular 15 Haziran'dan itibaren bu plajlardan denize girebileceği belirtilirken plaj hizmeti verilen 5 noktada, her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümlerinin analiz edildiği kaydedildi.

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla soyunma konteynerları, duş alanları ve şemsiyeler bulunduğu vurgulanırken

güvenlik ve cankurtaran personeliyle gerekli tedbirler alındığı ifade edildi.

İstanbul'da 2012 hizmet verilecek plajlar ve genel özellikleri şöyle açıklandı:

Avrupa Yakası: Florya'daki Menekşe ve Güneş Plajları

Menekşe Plajı: 620 m. sahil şeridindeki plajda şezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe ve otopark alanı bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Güneş Plajı: 840 m. sahil şeridindeki plajda cankurtaran kulesi, sezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe, emanet dolabı ve otopark alanı bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Anadolu Yakası: Caddebostan'daki Caddebostan-1, Caddebostan-2 ve Caddebostan-3 Plajları.

Caddebostan- 1: 450 m. sahil şeridindeki plajda şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Caddebostan-2: 300 m. sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini ve büfe bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Caddebostan-3: 250 m. sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Ayrıca, Küçüksu, Şile, Celaliye ve Silivri plajlarında kurtarma ve temizlik hizmeti verilmektedir.

Çiroz plajında can güvenliği nedeniyle hizmet verilmemektedir. (NSK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com