İstanbul'da rekor miktarda eroin!

İstanbul'da rekor miktarda eroin!
851 kilo 851 gram eroin, Bayrampaşa’da bir kuru gıda toptancı deposunda konserve tenekelerinin içine yerleştirilmiş olarak bulundu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile ortak gerçekleşen operasyonda ise Pendik’te 518 kilo ot esrar, Beyoğlu, Beşiktaş ve Sarıyer'deki operasyonlarda da 142 kilo toz esrar ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri 3 ayrı operasyonda, bin 511 kilo uyuşturucu ele geçirdi.

BEZELYE KONSERVELERİNDE EROİN TİCARETİ

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdiği operasyonla, Bayrampaşa’da kuru gıda halinde bulunan bir kuru gıda toptancı deposuna baskın düzenledi.

Yapılan operasyonda 478 bezelye kutusuna zulalanmış 1706 paket içerisinde 851 kilo 851 gram eroin ele geçirildi. Son 7 yılın en büyük eroin operasyonu an be an polis kameralarına da yansıdı. Kamera görüntülerinde polisin operasyon hazırlığı, ani baskınla zanlıların gözaltına alınması ve bezelye konservelerinin içine yerleştirilen eroinler dikkat çekti.

Operasyonda 23 kişi gözaltına alınırken, 91 bin 785 TL, 22 bin 95 Euro, 25 bin 390 ABD Doları ve 2 bin 265 Paund ile 14 lüks araca el konuldu. Bununla birlikte 5 tabanca ve konserveler arasına uyuşturucuları paketlemek için kullanılan pres makinesine de el konuldu.

DİĞER OPERASYONLAR

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin bir diğer operasyonun da ise Diyarbakır Emniyet Müdürlğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’yle yürütülen ortak çalışmada 29 Mart'ta Pendik'te bir adrese baskın düzenlendi. Operasyonda 518 kilo ot esrar ele geçirilirken 1 kişi de gözaltına alındı. Beyoğlu, Beşiktaş ve Sarıyer’deki uyuşturucu madde tacirlerine yönelik gerçekleşen operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. 23 Mart'ta gerçekleştirilen bir diğer operasyonda ise 142 kilo toz esrar ele geçirildi. Operasyonda 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com