İstanbul'da şafak vakti ilaç baskını

İstanbul'da şafak vakti ilaç baskını
Cinsel gücü artıran 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirildi.

İstanbul genelinde 45 ayrı adrese düzenlenen operasyonda çoğunluğu "cinsel gücü artırıcı" olarak piyasaya sürülmeye çalışılan 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirildi.

Operasyonlar kapsamında 30 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ilaç üreten şebekeye yönelik 8 aylık teknik takibin ardından, bu sabah harekete geçti. Saat 06.00 sıralarında İstanbul genelinde tespit edilen 45 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

ÇOK SAYIDA İLAÇ BULUNDU

Baskın yapılan adreslerden birisi de Rami'de bir sanayi sitesiydi.

Sabah erken saatlerde depo önüne gelen polis önce çevre güvenliği aldı. Silahlarını çekerek sanayi sitesine giren ekipleri silahlarını çekerek deponun kapısını kırdı. Site içinde bulunan depoya baskın yapan ekipler, henüz paketlenmemiş çok sayıda hap ve ilaç üretiminde kullanılan kimyasal madde buldu.

TAMI TAMINA 600 BİN TL

Hapların bir çoğunun "cinsel gücü artırıcı" olarak piyasaya sürüldüğü anlaşıldı. Depo sahibi M.D.F., gözaltına alındı. Depo içerisinde, yeni imal edilmiş ilaçları kurutmaya yarayan makineler de ele geçirildi. Operasyonların sonucunda piyasa değeri 600 bin TL olduğu belirtilen toplam 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirildiği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında 30 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yetkililer, ilaçların bu kişiler tarafından üretildiği ve piyasaya sürüldüğünü ancak bazı yerlerde kaçak ilaca da rastlandığını belirtti. Bu ilaçların sağlık açısından çok yüksek tehlikeleri olduğu da bildirildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com