İstanbul'da sağanak yağış

İstanbul'da sağanak yağış
İstanbul'da yağmur ve rüzgar nedeniyle evlerin çatıları uçtu. Hava muhalefeti nedeniyle bazı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

İstanbul'da gece saatlerinde etkisini artıran ve saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan rüzgar, bazı ilçelerde çatıları uçururdu. Rüzgar ağaçları yerinden söktü.

Küçükçekmece, Halkalı İstasyon Mahallesi İnci Sokak'ta bulunan 4 katlı bir binanın çatısı, şiddetli esen rüzgar etkisiyle yerinden sökülerek park halindeki otomobillerin üzerine düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekibi, binanın çatısı altında kalan araçları çıkarabilmek için yaklaşık bir saat uğraştı. Motorlu elektrikli testere ile kesilen çatı yol kenarına taşınırken, 3 araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Bu arada, Fatih Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesindeki bir çam ağacı şiddetli rüzgar nedeniyle bahçeye devrildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kaldırma çalışmaları sırasında ağacın zarar göreceğini belirtmesi üzerine hastane yetkililerinin isteği üzerine devrilen ağaca müdahale edilmedi.

İDO'DAN SEFER İPTALLERİ

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'dan yapılan açıklamaya göre, İDO'nun saat 06.20'deki Bostancı-Kartal/Yalova, 07.30'daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı ve Yalova-Yenikapı, 07.35'teki Yalova/Kartal-Bostancı, 08.00'deki Armutlu-Armutlu T.K.-Yenikapı-Bostancı, 09.00'daki Bostancı-Kartal/Yalova, 10.00'daki Yalova/Kartal ve 13.00'deki Kartal-Yalova deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Ayrıca 12.00'deki Pendik-Yalova/Yalova-Pendik ve 18.30 Bandırma-Yenikapı hızlı feribotu seferleri de yapılamayacak.

Elverişsiz deniz koşulları nedeniyle iç hat seferlerinden Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy-Bostancı, Bostancı-Kabataş, Boğaz Hattı ile Avcılar ve Maltepe'den yapılan iç hat seferlerinin de iptal edildiği öğrenildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com