İstanbul'da sanata 'bienal dopingi'

İstanbul'da sanata 'bienal dopingi'
Resmi açılışı bugün yapılacak 12. İstanbul Bienali, şehrin sanat hayatına yoğun bir hareketlilik getirdi.

İstanbul sanat açısından çok yoğun günler yaşıyor. Resmi açılışı bugün yapılacak, ziyarete ise 17 Eylül'de açılacak 12. İstanbul Bienali, şehrin sanat hayatına büyük bir hareketlilik getirdi. Bienal paralelinde planlanan etkinlikler de peş peşe sanatseverlerin karşısına çıkmaya başladı.

Bunlardan biri Pg Art Gallery'nin önceki gün Tahtakale Hamamı'nda açılan ve büyük ilgiyle karşılaşan “Tekinsiz Oyunlar” sergisiydi. Aynı gün, İstanbul'u İstanbul yapan tüm aktörlerin görünürlük kazanacağı “İstanbullaşmak” sergisi de SALT Beyoğlu'nda açıldı. İstanbul dün de yine hareketli bir gün yaşadı.

YENİ BİR SANAT FUARI

İstanbullu sanat profesyonellerine ve yatırımcılarına yeni bir zemin oluşturmayı hedefleyen Art Beat Istanbul Fuarı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dün açıldı. 18 Eylül'e kadar gezilebilecek Art Beat Istanbul'un Proje Direktörü Arhan Kayar, İstanbul'un yeni güncel sanat platformu Art Beat Istanbul'un kentin çağdaş sanat galerilerini ve profesyonel sanat dünyasını temsil ettiğini söyledi.

Kayar, Türk güncel sanatının uluslararası platformda yerini alabilmesi için dünyaca tanınan sanatçıları aynı platformda buluşturan Art Beat Istanbul'un, ünü tüm dünyaya yayılan Kıbrıs asıllı İngiliz sanatçı Tracey Emin'in Türkçe eserine de ev sahipliği yapacağını belirtti.

MEZOPOTAMYA DRAMATURJİLERİ
Çağdaş sanatın uluslararası isimlerinden, bu alanda prestijli ödüller kazanan Kutluğ Ataman'ın “Mezopotamya Dramaturjileri” serisinin Türkiye'deki ilk gösterimi, Beyoğlu'ndaki Arter'de gerçekleşiyor.

Bugünden itibaren ziyarete açılan seride Ataman, Türkiye'nin modernleşme serüvenine ve Doğu ile Batı, modernite ile gelenek, küresel ile yerel arasındaki karşıtlıklara odaklanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com