İstanbul’da Sarıgül Barikatı Ankara’da Gökçek Hayratı

İstanbul’da Sarıgül Barikatı Ankara’da Gökçek Hayratı
Berkin Elvan için yapılan eylemlere Belediye Başkanları da dahil oldu.

Gezi Parkı Direnişi sırasında ekmek almaya giderken başına gaz fişeği isabet etmesiyle ağır yaralanan ve 269 gün boyunca komada kalmasının ardından hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümü üzerine tüm Türkiye ayağa kalktı.

Gezi Direnişini hatırlatan gösteriler ilginç olaylara sahne oldu.

1-001.jpg

Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’nin su tankerleri TOMA’lara su taşırken  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, protestoculara müdahale eden polise ve TOMA’lara tepki gösterip “Belediye TOMA’lara su vermeyecek.” dedi.

İstanbul Şişli de ise Şişli Belediyesi’ne ait çöp kamyonları eylemcilerin bulunduğu Rumeli Caddesi girişine park ederek TOMA’lara karşı barikat kurdu.

2-001.jpg

Şişli Belediyesi’ne ait çöp kamyonlarının bu şekilde barikat kurmasının ardından sosyal medyada Sarıgül’e destek verenler kadar Sarıgül’ü ‘vandallara yardım etmek’ ile suçlayanlar da görüldü.

3-001.jpg

Valikonağı Caddesi’nde park eden çöp kamyonunun tam da Sarıgül’ün afişinin altında barikat kurması ise dikkatlerden kaçmadı.

4-001.jpg

AKP’li Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı itfaiye araçları da Taksim’de gruplara müdahalede bulunan TOMA’lara sürekli su taşıdı. (KKK)

Sözcü

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com