"İstanbul'da sıkıyönetim ilan edildi"

"İstanbul'da sıkıyönetim ilan edildi"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da 1 Mayıs'ta polisin sert müdahalesi hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satır başları...

CHP lideri KKTC’ye yapacağı ziyaret öncesinde Esenboğa Havaalanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, İstanbul'da 1 Mayıs'ta polisin sert müdahalesi hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satır başları...

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir sivil iktidar döneminde İstanbul'da sıkıyönetim ilan edildi. Otobüler metrobüsler vapurlar yasaklandı, köprüler açıldı. Ne diye, insanlar bayramlarını kutlamasın diye. Vatandaşla polisi karşı karşıya getirmek devletin görevi değildir.

BÜTÜN DÜNYA İSTANBUL'U KONUŞACAK

Polisi, sıkı yönetim ilan edecaksiniz, yasak getireceksiniz, vatandaşın üzerine gideceksiniz, biber gazı ve copla müdahale edeceksiniz. Bunlar doğru değildir. 21. yüzyılın Türkiye'sinde doğru değildir. Bakın bütün dünyaya rezil ettiler bunlar. Bütün dünya yarın İstanbul'u konuşacak. Neden konuşacak. Hangi gerekçe ile konuşacak ? Geçen yıl Taksim'de bayram yapıldı. Hiç kimsenin burnu kanamadı. Herkes huzur içinde akşam evine gitti.

VATANDAŞI POLİSLE KARŞI KARŞIYA GETİRDİLER

17 yaşındaki bir kız çocuğumuz hastanede yatıyor ve ameliyat oldu. 2 polis memurumuzun bilekleri kırılmış veya ameliyat olmuş. Neden bunu yapıyorsunuz ? Dün söylemiştim. 'Eğer siz vatandaş ile polisi karşı karşıya getirirseniz, bir kişinin burnu kanarsa bunun sorumlusu siyasal iktidardır' diye. Kendi sorumluluklarını kimin üstüne atıyorlar şimdi.

Vatandaşın üstüne. Niçin Taksim'e çıkıyorsunuz ? Bizim arkadaşlarımız kendi binamıza giderken bile biber gazı sıkıldı. Bu bile yasaklanıyor. Böyle bir yasak anlayışı olabilir mi ? Hem demokrasi diyeceksiniz, hem özgürlük diyeceksiniz hem yasak getireceksiniz. İnsanları şu veya bu şekilde özgürce bir bayramı kutlamalarını engelleyeceksiniz. Bunu demokrasilerde kabul etmek mümkün değildir.

ARINÇ'A 1 MAYIS YANITI

Devletten devlet yönetiminden bi haber insanlar. Bülent Arınç'ı ciddiye almıyorum. Ciddiye alınacak bir insan değil.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com