İstanbul'da Üç Mefta!

İstanbul'da Üç Mefta!
Türk futbolunun lokomotifi olan 3 büyükler, 51 yıllık lig tari-hindeki en kötü günlerini yaşıyor. Taraftar kahroluyor, anadolu ise bayram yapıyor...

Türkiye'de futbol denince akla gelen ilk unsur olan, milyonlarca taraftatı peşinden sürükleyen Üç Büyükler çöküş sürecine mi girdi? Artık futbolla ilgilenen herkes bu soruya yanıt arıyor. Yıllardır hem maddi hem de sportif olarak çok kötü yönetilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, 51 yıllık lig tarihindeki en başarısız günlerini yaşıyor.

TOKAT GİBİ YÜZLERİNE VURDULAR
12 haftası geride kalan Süper Lig'de ilk defa Üç Büyükler ilk 4 sıra içinde kendisine yer bulamadı. Çok önemli bütçeleri olan, büyük taraftar desteğini ve medya gücünü arkasına alan İstanbul'un 3 büyük kulübü, üst üste aldığı yenilgilerle bu sezon zirvenin çok gerisinde kaldı. Geçen sezon Bursaspor'un şampiyon olmasıyla başlayan Anadolu devrimine bu sezon Trabzonspor'un da katılması, Üç Büyükler'in yüzüne ne kadar kötü durumda olduğunu adeta tokat gibi vurdu.

DERS ÇIKARABİLECEKLER Mİ?
Alınan sonuçlar Milli Takım'a da yansıdı... Hiddink'in açıkladığı son kadroda Anadolu takımlarından futbolcuların çoğunlukta olması dikkatleri çekti. Şimdi herkes 3 Büyükler'i yönetenlerin bu tablodan ders çıkarıp çıkarmayacağını merak ediyor.

OTORİTELER NE DEDİ?
HAKAN ŞÜKÜR

Hataları görmüyorlar
Üç büyükleri yönetenler hatalarını girmezden geliyorlar. Görenler ise işinden oluyor. Hep ben bilirim duygusu büyük takımlardan çok antrenör ve futbolcu uzaklaştırdı. Bu sirkülasyonda istikrar olamaz sadece birileri zengin. Sonuç ta bu takımlara gönül verenler üzülüyor. Ama üç büyükler tarihlerinden gelen güçle yeniden zirveden olabilir. Çünkü büyük potansiyelleri var.

GÜRCAN BİLGİÇ
Takkeler düşmüştür!
Bu sezon takkelerin gerçekten düştüğü sezondur. Geçen sezonlarda hep bir mazeretleri vardı. Ya teknik adama ya da hakemlere suçu sıvıyorlardı. Yönetimlerin kulüplerini ne kadar kötü yönettikleri, planlamadan ne kadar uzak oldukları ve yetersizlikleri ortaya çıktı. Bunun hesabını zor verirler. Şimdişu sloganı çok sık duyacağız: "Bizikongre seçti, onlara hesap veririz"...


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com