İstanbul'da uyuşturucu operasyonu!

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu!
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda laptop ve valizlere zulalanmış 5 kilo 840 gram metamfetamin ele geçirdi. Operasyonda 2 Japon vatandaşı ile 2 İranlı gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan teknik ve fiziki çalışmada İran uyruklu Kamran A. ve Mehdi H.’nin İran üzerinden uyuşturucu getirdiğini tespit etti. Bunun üzerine polis, 2 İranlıyı adım adım izlemeye başladı. Yapılan takipte İranlıların Taksim’de bir adreste, Japon Shun O ve Mutsumi T. ile görüştüğü belirlendi. Bir süre şüphelileri takibe davam eden polis uyuşturucu değişiminin yapılacağını tespit edince baskın düzenledi. 4 kişi gözaltına alınarak Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Polisin yaptığı operasyonda, 2 İranlı’nın yanlarında getirdiği laptop ve valizler incelemeye alındı. Yapılan incelemede 1 kilo 400 gramı 2 laptopa yerleştirilmiş 4 kilo 440 gramı valizlere zulalanmış 5 kilo 840 gram metamfetamin ele geçirildi.
 
ARAMA ANLARI POLİS KAMERALARINA DA YANSIDI
 
Uyuşturucuları bulabilmek için yapılan aramalar polis kamerasına da yansıdı. Görüntülerde polisin, 2 laptopun parçalarını sökmesi ve açılan laptoplarda zulalanmış metamfetamini bulması görülüyor. Polis kamerasına yansıyan görüntülerin devamında ise, valizlerin iç döşemesinin falçata ile kesilmesi ve çeperlerine zulalanmış uyuşturucunun çıkarılma anları görülüyor.
 
JAPONYA’YA GÖTÜRÜLECEKTİ
 
Bağımlılık etkisi çok yüksek olan metamfetaminin, özellikle Uzak Doğu ülkelerinde kullanım alanı olduğu belirtilirken, ele geçirilen uyuşturucunun da yakalanan 2 Japon kurye vasıtasıyla Japonya’ya gönderilmesinin planlandığı öğrenildi.
 
Polisin yaptığı operasyon gözaltına alınan 2 Japon ve 2 İranlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Hakim karşısına çakan 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com