İstanbul'da yangın

İstanbul'da yangın
Zeytinburnu'nda tekstil fabrikasında yangın çıktı.

Olay, sabah saatlerinde Bakırköy Osmaniye'de bulunan bir tekstil fabrikasının deposunda meydana geldi. Alınan bilgiye göre; üç fabrikaya ait olduğu öğrenilen tekstil deposunda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi üzerine alevler tüm depoyu sararken, olay yerine Avrupa yakasında bulunan çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Öte yandan depoda çıkan yangın İstanbul'un her yerinden görülürken, itfaiye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tekstil deposunda çıkan yangınla ilgili olarak, "Bakırköy ilçemizde tekstil atölyelerinin olduğu bölgede tinere bağlı çatı katında yanıcı maddenin parlaması sonucu bir atölyede başlayan yangın, o bölgede bulunan 68 atölyeyi etkileyecek şekilde devam ediyor" dedi.

YANGININ HAVADAN GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYIN!

80 civarında itfaiye gruplarının yangına yoğun şekilde müdahale ettiğini belirten Vali Mutu, "Ağırlıkla tekstille uğraşılan bu atölyede deri işlemeciliği yapılıyor ve iplik tesisleri var. Tabii tekstile bağlı olması sebebiyle de yanıcı yakıcı maddelerin yoğunluğundan dolayı da yangının kontrol altına alınması süreci yoğun çaba gerektiriyor. Daha fazla yayılmaması için gerekli tedbirler alındı. Bana ulaşan bilgilerden can kaybı ve yaralı olmadığı şeklinde ilk bilgiler geldi. Ümit ediyoruz daha büyük bir maddi zarara sebebiyet vermeden itfaiye grupları tarafından kontrol altına alınarak söndürülecektir" diye konuştu. 

VALİ: 68 ATÖLYEYİ ETKİLEDİ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, fabrika yangınına ilişkin, “Tekstil atölyelerinin olduğu bölgede, tinere bağlı çatı katında bu yanıcı maddenin parlaması sonucu bir atölyede başlayan yangın, bölgedeki 68 atölyeyi de etkiyecek şekilde şu anda devam ediyor” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 80 civarında itfaiye grubunun yangına yoğun şekilde müdahale ettiğini ifade eden Mutlu, yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını kaydetti.

Vali Mutlu, ağırlıklı olarak tekstille uğraşan bu atölyelerde deri işlemeciliği yapıldığını ve iplik tesislerinin bulunduğunu belirterek, “Tekstile bağlı olması nedeniyle de yanıcı, yakıcı maddelerin yoğunluğundan dolayı yangının kontrol altına alınma süreci daha yoğun çaba gerektiriyor ama şu anda daha fazla yayılmaması için gereken tedbirler alındı. Bana ulaşan bilgiler, can kaybı ve yaralı olmadığı şeklinde. İşin sevindirici tarafı da bu. Ümit ediyoruz itfaiye grupları, yangını, zarar vermeden söndürecektir” şeklinde konuştu.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI ERZEN: "OLAYIN KUNDAKLANMA OLDUĞUNU DA DUYDUM"

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, İstanbul'u duman altında bırakan yangınla ilgili olay yerinde incelemelerde bulundu.

Erzen, incelemeleri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. “Kundaklanma olayı olabilir mi" sorusuna Başkan Erzen, “Yanan depoların içinde mühürlü olanların da olduğunu tahmin ediyoruz. Bunların buradan aslında kaldırılması lazım. Olayın kundaklanma olduğunu da duydum. Yaklaşık bir hafta önce de aynı yerin yanması da bunun olduğunu gösteriyor. Ama kundaklamayla ne elde edilir bilmiyorum" dedi.

“MÜHÜRLENMEYE BAŞLADI"

Erzen, geçtiğimiz hafta aynı yerde yangının çıktığını hatırlatarak, “Aldığımız bilgiye göre zaten buralar eski fabrikalar. İçerde tekstil fabrikaları var. Şimdi onlar fabrika olarak çalışmıyor ama iplik depoları var daha önce de yangın çıkmıştı ve yediemin deposundan çıktığı tahmin ediliyor. Yaralı ve can kaybının olduğu söylenmiyor. Neden kaynaklandığı yönünde de bilgi yok. Bu firmaların içinde 8 tane ruhsatlı firma var. Diğerleri de mühürlenmeye başladı ama insanlar dinlemiyor" ifadelerini kullandı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com