İstanbul'daki nükleer zirvede İran'dan önemli adım

İstanbul'daki nükleer zirvede İran'dan önemli adım
İran'ın nükleer müzakerecisi Celili ABD temsilcisi ile görüşecek.

Dünyanın gözü kulağı İstanbul'daki nükleer müzakerlerde. Görüşmeler olumlu havada ilerlerken İran tarafı ABD'li temsilcilerle görüşme konusunda anlaştı. Bu adımın görüşmelerde kritik öneme sahip olduğu ifade ediliyor.

İRAN AJANSI'NDAN YALANLAMA AÇIKLAMASI

Fars Haber Ajansı ise Celili'nin ABD'li temsilcilerle görüşmeyi kabul ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

İran'la dünya güçleri arasındaki nükleer müzakereler İstanbul'da devam ederken, İran'ın kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoizotopların sağlanması karşılığında uranyum zenginleştirme faaliyetlerini sınırlamaya hazır olduğu bildirildi.

İran İslami Şura Meclisi Dış Politika ve Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı, İran Milli Güvelik Yüksek Konseyi Sekreteri ve İran Müzakere Heyeti Başkanı Said Celili’nin açıkladığı 'yeni açılımları' 5+1 ile müzakereler açısından olumlu bir yaklaşım ve ilerleme sağlayıcı olarak göründüğünü söyledi.

İran İslami Şura Meclisi İç Güvenlik Komitesi Başkanı Perviz Sururi, Mehr ajansına yaptığı açıklamada, "Bizim analizimize göre, Batılılar muhtelif konulardaki pozisyonlarından gerileme belirtileri gösteriyorlar ki, bu bizim olumlu gördüğümüz noktalardan birisidir." dedi.(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com