İstanbul'daki terör operasyonunda 12 tutuklama

İstanbul'daki terör operasyonunda 12 tutuklama
Mahkemeye sevk edilen 29 kişiden 12'si tutuklanırken ÇHD Başkanı Kozağaçlı'nın da aralarında bulunduğu 10 avukatların mahkemeki sorgusu devam ediyor.

7 kişi ise 10 Bin TL kefalet ve yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı. 10 avukatın sorgusu sürüyor.7 kişi ise 10 Bin TL kefalet ve yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

İstanbul'da düzenlenen terör operasyonu kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 40'ı sabah saatlerinde Çağlayan Adliyesi'ne sevk edilmişti. Operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Selçuk Kozağaçlı ise Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınıp İstanbul Eminiyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilmişti.

Savcılık sorgusunun ardından aralarında 10 avukatında bulunduğu 29 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken, 2'si avukat 12 kişi ise serbest bırakılmıştı. Mahkeme sorgusu biten 19 kişiden 12'si tutuklanırken, 10 avukatın sorgusu devam ediyor. 7 kişi ise 10 Bin lira kefalet ve yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com