İstanbul'dan Ağrı'ya "kardeşlik köprüsü"

İstanbuldan Ağrıya kardeşlik köprüsü
Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı:

AĞRI (AA) - Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kardeş belediye Ağrı'ya bazı yatırımlar yapacaklarını söyledi.

1 Haziran'da tekrarlanacak belediye başkanlığı seçimi çalışmaları kapsamında İstanbul'dan kente gelen Çağırıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ağrı ile Bağcılar'ın kaderinin geçmişte örtüştüğünü söyledi.

Bağcılar'ın daha önce mahrumiyet bölgesi olarak ayrıldığını, varoş cümlelerin başında yer aldığını anlatan Çağırıcı, mum ışığında okuduklarını ve okula yürüyerek gittiklerini belirtti.

Bağcılar'da 15. yılını tamamlamanın huzuru ve mutluluğu içinde olduğuna dikkati çeken Çağırıcı, Ağrı'da da AK Parti'nin kazanacağına inandığını vurguladı.

Kentte büyük bir heyecan, herkesin imece usulüyle çalıştığını gördüğünü aktaran Çağırıcı, kente "diş kirası" olarak geldiklerini dile getirdi.

Çağırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu diş kirası kabul edin. Oyun gruplarımız, piknik masalarımızla, çöp kovalarımızla, konteynerlerimizle geçen hafta buraya ekip göndermiştim. O ekibimizin tespit etmiş olduğu acil ihtiyaçları 'öncelikli getirelim' dedik. Bu malzemelerimizin tamamı buradadır. Bugün itibarıyla montaja başlamıştır. İnşallah bir-iki gün içinde de Ağrılı kardeşlerimize hizmet etmeye başlayacaktır. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hediyesi olarak da cenaze nakil aracını kente getirdik. Bağcılar Belediyemizin bu hediyesinde bizlere destek olan Erzurumlu iş adamımız var, isminin açıklanmamasını istiyor. AK Parti Belediye Başkan adayımız Hasan Arslan kardeşimizin inşallah ay sonu itibarıyla hizmetlere başlayacağına samimiyetimle inanıyorum." 

"Rabbim, her şeyin hayırlısını nasip etsin" diyen Çağırıcı, "Bizler ve AK Parti camiası, bu ülke ve Ağrımız için hayırlı değilse, Rabbim nasip etmesin ama biz hayırlı olduğuna inanıyoruz. Emek verip gayret ettik. Ağrı'daki Cumhuriyet Caddemizin güzel olduğunu gördük. Tabii Ağrı Belediyemizin imkanlarıyla bizim imkanlarımız bir değil. Mutlaka Hasan Arslan'ın da güzel hizmetlerle aşk ve şevkle yanıp tutuştuğuna şahidiz. İnşallah güçlerimizi birleştireceğiz, imkanlarımızı birleştireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Çağırıcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ağrı'da Bilgi Evi Projesi'ni hayata geçireceğiz. Sinema salonu, derslikleri, aynı zamanda çocuklarımızın dershane parası ödemeyeceği, folklor gibi birçok sosyal ve kültürel etkinliği yapacağı, aynı zamanda bölge halkının da sinema ve konferans salonu olarak kullanabileceği çok amaçlı kültür evimiz olacak. Kapalı yüzme havuzu da yapacağız, bütün hizmetler ücretsiz olacak."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com