İstanbullular bu habere dikkat!

İstanbullular bu habere dikkat!
İstanbul'da kar yağışının 2 hafta sürebileceği ifade edildi...

Gece boyu şehrin kuzey kesimlerinde etkili olan kar yağışının Cumartesi sabahına kadar şehir merkezinde etkili olması ve kuvvetli rüzgarında etkisiyle tipi şeklinde yağması bekleniyor

Yeni hafta başında Sibirya üzerinden gelmesi beklenen sisteminde etkisiyle kar yağışının 7 Şubat'a kadar aralıklarla devam etme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Kar kalınlıkları,

- Riva, Arnavutköy, Polonezköy: 15 cm,

- Alemdağ, Beykoz, Şile:10 cm,

- Hadımköy, Kağıthane, Zekeriyaköy, Samandıra, Çatalca: 5 cm,

- Beşiktaş, Sarıyer, Kartal, Üsküdar, Ümraniye: 2-3cm.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte kar kalındığının bazı yerlerde 15 cm'ye ulaştığını açıkladı.

İBB'den yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre bazı semtlerde ölçülen kar kalınlıkları şöyle: Riva, Arnavutköy, Polonezköy: 15cm, Alemdağ, Beykoz, Şile:10cm, Hadımköy, Kağıthane, Zekeriyaköy, Samandıra, Çatalca:5cm, Beşiktaş, Sarıyer, Kartal, Üsküdar, Ümraniye:2-3cm" denildi.

Cumartesi sabahına kadar dikkat

Cumartesi sabahına dikkat çekilen açıklamada, "Yeni hafta başında Sibirya üzerinden gelmesi beklenen sisteminde etkisiyle kar yağışının 7 Şubat'a kadar aralıklarla devam etme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Gece boyu şehrin kuzey kesimlerinde etkili olan kar yağışının Cumartesi sabahına kadar şehir merkezinde etkili olması ve kuvvetli rüzgârında etkisiyle tipi şeklinde yağması bekleniyor" ifadesi kullanıldı.

Ulaşımda ek önlemler

Kar yağışının aralıklarla devam edeceğini belirten İBB, bu doğrultuda ulaşımda bazı önlemler alındığını açıkladı. Bu önlemler şöyle belirtildi: "İETT çeşitli hatlarda 350 otobüs ile ek sefer düzenliyor. Metrobüs hattında 315 otobüs aralıksız seferlerine devam ediyor. Metrobüs hattında 5 kar kürüme ve tuzlama aracı ile 2 solüsyon aracı hizmet veriyor. Köprülerde rutin trafik akışı devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Kadıköy, Taksim, Saraçhane, İDO Yenikapı, Eminönü, Harem, Üsküdar, Ümraniye - Tepeüstü Meydanlarında; 359 Personel ve 48 araç ile kar kürüme çalışmaları yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 142 Traktör Kar kürüme ekibi muhtarların sorumluluğunda kendi köy yollarını açmak için görev bölümü yaptı" (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com