İstanbullular dikkat!

İstanbullular dikkat!
Polis, toplu taşıma araçlarında hırsızlıkların nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattı.
Metrobüs, otobüs, minibüs ve metroda kalabalıktan yararlanarak yolcuların ceplerini boşaltan bir şebekenin tespit edilmesi üzerine polis çalışma başlatıldı. Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 3 ay boyunca yürüttükleri teknik ve fiziki takibin ardından şebeke üyelerinin kimlik ve adreslerini belirledi. 
 
ÖĞRETMEN DE GÖZALTINDA
 
Ardından 3 gün önce İstanbul’da 8 ilçe ile Adana ve Malatya’da, toplam 20 adreste eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda, çete ele başları Hüseyin Ç., İhsan A., Cengiz K., Özkan A.’nın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınanlar arasında şebekenin elebaşlarından olduğu öne sürülen Cengiz K. ile bağlantılı olduğu ileri sürülen E.K. adında bir öğretmen de bulunuyor. Bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan E.K.’nin 6 bin lira karşılığında sahte lise diploması düzenlediği sırada suçüstü yakalandığı iddia edildi. 
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulamaları yapılan zanlıların 13’nün toplu taşıma araçlarında yolcuların ceplerinden hırsızlık yaptıkları tespit edilirken bu kişilerin tamamının benzer suçlardan sabıkalı oldukları anlaşıldı. Aralarında öğretmen E.K.’nin de bulunduğu 4 kişinin ise sahte diploma ile ilgili sorgulandıkları öğrenildi.
 
POLİSTEN GÖRÜNTÜLÜ UYARI
 
Bu arada, takip sırasında hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan ve bu şebekeyle bağlantılı oldukları anlaşılan 4 kişinin daha önce çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları belirtildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan 17 kişi, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Öte yandan, toplu taşıma araçlarındaki bu tip hırsızlığın önlenmesi ve vatandaşların duyarlılığını arttırmak için polis tarafından bir canlandırma görüntüsü hazırlandı. Basına dağıtılan görüntülerde, minibüste yankesiciliğin nasıl yapıldığı gösteriliyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com