İstanbullular dikkat!

İstanbullular dikkat!
Bahardan kalma günler yaşayan İstanbullulara kötü haber. Soğuk hava ve kar yağışı alarmı yapıldı.
Soğuk hava ve kar yağışı Edirne'den yurda giriş yaptı. Marmarayı etkisi altına alması beklenen kar, İstanbul'da başladı.
 
İSTANBULLULAR DİKKAT!
 
Meteoroloji İstanbul'da da kar alarmı verdi. Beklenen kar öğle saatlerinde başladı. Özellikle Silivri ve Çatalca çevrelerinde kar yağışının etkili olacağı düşünülüyor ve alarm verildi.
 
Yurt genelinde ise Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava dalgası sıcaklığın hızla gerilemesine neden oldu. Kırıkkale ve Edirne'le başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.
 
EVLERİ SU BASTI
 
Batı bölgelerinde kar alarmı verildi fakar Ege ve Akdeniz'de yaşayanlar sel bakınlarıyla mücadele ediyorlar. Muğla'da etkisini gösteren dolu ve aşırı yapış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı.
 
İzmir'de ise kent merkezine metrekare başına 56 kilogram yağmur düştü.
 
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
 
Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
4 İL İÇİN KAR UYARISI
 
Trakya'da gün içerisinde yağmur ve karla karışık yağmur hissedilir derecede sıcaklık düşüşü ile birlikte akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışına dönüşecek. Bugün kar yağışı alacak illeri meteoroloji şöyle sıraladı:
 
*Edirne
*Kırklareli
*İstanbul
*Tekirdağ
 
(EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com