İstanbullular dikkat!

İstanbullular dikkat!
Beyoğlu Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi yenileme çalışmaları nedeniyle pazartesi gününden itibaren 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyoğlu’nun en önemli meydan ve caddelerinden oluşan Bankalar Caddesi'ni altyapısını yenileyerek modern bir yaşam ve ulaşım alanına kavuşuyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, caddelerde ilk olarak İSKİ atık su ve yağmur suyu hatları yenilenecek. Modern tretuvar düzenlemesi yapılıp özürlülere uygun hale getirilecek yollarda ayrıca asfalt yenileme çalışması gerçekleştirilecek. İki aşamada yapılacak çalışmalar nedeniyle Beyoğlu Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi 27 Ağustos 2012 Pazartesi gününden itibaren 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.
 
İlk etapta Okçu Musa Caddesi'nin Şişhane Meydanı’ndan Şair Ziya Paşa Caddesi’ne kadar olan kısmı 60 gün süre ile araç trafiğine kapatılarak trafik akışı Büyük Hendek Caddesi üzerinden Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Bankalar Caddesi'ne bağlantı şeklinde sağlanacak.
 
İkinci etapta Bankalar Caddesinin Şair Ziya Paşa Caddesi'nden Karaköy Meydanı'na kadar olan kısmı trafiğe kapatılarak, trafik akışı yine Büyük Hendek Caddesi üzerinden Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Okçu Musa Caddesi üzerinden Şişhane Meydanı'na ring şeklinde sağlanacak.
 
Yeni düzenleme ile Okçu Musa ve Bankalar Caddesi toplamında 650 metre caddenin altyapı hatları yenilenecek, 3 bin metrekare kaldırım düzenlemesi, 5 bin metrekare asfalt yenilemesi yapılacak.
 
Projenin son bölümünde Karaköy Meydanı’nda 2 bin metrekarelik yeni bir düzenleme yapılacak. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com