İstanbullular sokaklara çıktı!

İstanbullular sokaklara çıktı!
İstanbul'un en hızlı büyüyen ilçeleri birer birer çöküyor. Altyapı yetersizliği nedeniyle Esenyurt ve Başakşehir'de günlerdir elektrik yok!.

Hızla kalabalıklaşarak nüfusu 100 bine yaklaşan Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar 4 gündür elektrikleri olmadığı için Ufuk Caddesi’nde toplanarak yolu trafiğe kapattı. Aynı sorun Başakşehir’e bağlı Bahçeşehir’de de yaşanıyor. Vatandaşların yetkililerle görüştüklerinde aldıkları cevap ise düşündüren cinsten… Nüfusu hızla artan bu ilçelerde elektrik kesintilerinin nedeni, altyapının ani yüklenmeleri kaldırmaması olarak gösteriliyor.

‘Mehterçeşme uyuma mahallene sahip çık’ ve ‘BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma’ şeklinde slogan atan vatandaşlar yetkililerden 4 gündür yardım beklediklerini öne sürdü.

ÇOCUKLARIMIZ BAŞKA AKRABALARIMIZDA YAŞIYOR

Çocukları ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarının yanına gönderdiklerini ifade eden, Sertan Deniz ‘Elektrik kesintisiyle ilgili kaymakamlığa, belediyeye, muhtarlığa, BEDAŞ’a dilekçe verdim. Mahallede görevli bir teknisyen arkadaş var. Bize sadece o yardımcı oluyor. O da bu sokağın elektriğini alıyor diğer sokağa veriyor. Herkes çocuklarını ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarına gönderdi. Kombiler çalışmıyor, ısınamıyoruz” dedi.

HASTA BABAMA BİR ŞEY OLMASINDAN KORKUYORUM

Babasının KOAH hastası olduğunu belirten mahalle sakini Miraç Bülbül, “4 gündür mahallemizde elektrik yok. Elim yüreğimde, her an bir şey olacak diye çok korkuyoruz. Sürekli arıza telefonunu arıyoruz ulaşamıyoruz veya sürekli ‘şu saatte gelecek, bu saatte gelecek’, ‘Trafo patladı, kablolarda sorun var’ gibi şeyler söyleniyor bize telefonda” diye konuştu.

OKULDAN GELİNCE DERS ÇALIŞAMIYORUZ, ISINAMIYORUZ

Bir öğrenci de, 4 gün boyunca sabahtan akşama kadar elektriksiz yaşadıklarını ifade ederek, ‘Okuldan sonra eve geliyoruz elektrik yok bu yüzden ders çalışamıyoruz. Sabahtan beri sesimi duyurmak için bağırıyorum kimse inmiyor. Evde ısınamıyoruz, ders çalışamıyoruz kimse bizi ciddiye almıyor’ şeklinde konuştu. Yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan grup bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı. Grup açıklama yaptığı sırada BEDAŞ ekiplerini mahallede çalışma yaptıkları gözlendi.

BAŞKA MAHALLELERDEN UZATMA KABLOLARIYLA ELEKTRİK VERİLMEYE BAŞLANDI

Mehterçeşme Mahalle Muhtarlığı’ndan alınan bilgiye göre mahallenin bazı bölgelerine 6 gündür bazı bölgelerinde ise 4 gündür elektrik verilemiyordu. Dün gerçekleşen protesto eyleminin ardından, bugün itibariyle mahalledeki bazı bölgelere elektrik verilmeye başlandı.

Ancak bu sıkıntıların daha uzun yıllar o bölgede yaşanacağı tahmin ediliyor (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com