İstanbullulara ‘kar yağışı’ uyarısı

İstanbullulara ‘kar yağışı’ uyarısı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da beklenen kar yağışı ve alınan önlemler hakkında basın toplantısı düzenledi.
Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen toplantıda Topbaş, “Meteorolojenin verdiği bilgi doğrultusunda İstanbul’un yine bir kar yağışı etkisi altında olacağı ifade edilmekte. Hatta yoğun bir kar yağışı ifadeleri özellikle bizim dikkatimizi çekiyor. Bu gece itibariyle karla yağmur şeklinde bahsedilen yağışın Pazartesi, Salı ve Çarşamba dahi İstanbul’da etkin olacağı söylenmekte. Bizde İBB olarak buna göre hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Zaten ekipman olarak oldukça yeterli olduğumuz ifade etmek istiyorum. Bizim başarıya ulaşmamızda İstanbulluların vereceği destek önemli. Yani beraberce bu kar yağışını sıkıntısız geçirmenin ve kent yaşamını olumsuz etkilememenin yolu beraberce hareket etmek ve özellikle kış şartlarında hele kar ve yağmurlarda trafiğe çıkışların daha dikkatli olunması ve trafik sürümünün zor olduğu bu şartlarda daha fazla dikkatli olunması gerekiyor” diye konuştu.
 
METEOROLOJİ’DEN SON UYARI
 
Kar lastiği kullanımının önemine dikkati çeken Topbaş “Kar yağışında zorunlu hale getirilen kar lastiğinin takılmasını arzu etmekteyiz. Mümkün mertebe yoğun kar yağışı oluştuğunda araçların trafiğe çıkmamasını ve toplu taşımanın kullanılmasını önermekteyiz. Metro, İETT ve metrobüsler daha yoğun seferler verecek. Deniz ulaşımında da hizmetleri artıracağız. Ekipman olarak 908 araç ve gereç ile 2 bin 266 personelle teyakkuz durumundayız. 40 tane vincimiz var. Köylerde 142 adet kar kürücü araç ve sistemlerimiz var. Her kar yağdığında olduğu gibi sokakta kalanların himayeye alınması çalışmaları yapıldı. Şu anda 250 evsiz vatandaşımız Metin Oktay spor tesislerinde misafirimiz bulunmakta. Pazartesi itibariyle erken saatlerde kar fırtınası şekliyle bahsedilen meteoroloji uyarılarına dikkat edersek sabahleyin çıkışlarımızı buna göre yapmamız gerekmektedir. Hassasiyeti özellikle ifade etmek istiyorum. Belki Meteoroloji’nin verdiği bilgi doğrultusunda gecikmede olsa sabahleyin çıktığımızda kar problemi yok. Belki arkasından baskı yiyebiliriz. Yani önümüzdeki iki üç gün gerçekten ciddi yoğun bir kar yağışından meteoroloji bahsetmektdir. Bizde buna göre hazırlıklı olmak zorundayız ve özellikle vatandaşlarımızın da desteğiyle sıkıntısız geçireceğimizi ifade etmek istiyorum. Bilhassa hastaların, engellilerin ve hamilelerin de bu yoğun kar yağışı esnasında dışarıya mümkün mertebe çıkmamalarını önemle rica ediyorum. 24 saat esaslı her noktaya konuşlanan ekibimiz rahat bir kent yaşamını sürmelerine yardımcı olacak. İstanbulluların desteğiyle bu kar yağışını kentte sıkıntısız geride bırakmayı arzu etmekteyiz” dedi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com