İstanbullulara önemli uyarı!

İstanbullulara önemli uyarı!
Bu hafta hava nasıl olacak? İstanbul için fırtına uyarısı var!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Muğla, Antalya, Mersin, Karaman, Gaziantep, Ş.Urfa, Mardin, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van ile akşam saatlerinden itibaren Isparta, Burdur, Konya, Ağrı, gece saatlerinde Aksaray, Kayseri, Niğde, Adana, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.,

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli, Konya, Karaman, Niğde, Kayseri, Isparta ve Burdur'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Van ve Hakkari ile Orta ve Doğu Karadeniz'in yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor.
 
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege Kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ve Ege Kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale ve Edirne çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, Tekirdağ ve Kırklareli'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Muğla ile akşam saatlerinden itibaren Denizli ve Afyon çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Afyon çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Antalya ve Mersin çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Burdur ve Isparta, gece saatlerinde Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Isparta ve Burdur ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla güneyi çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Karaman çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Konya, gece saatlerinden itibaren Aksaray, Niğde ve Kayseri çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile hopa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Van, Hakkari ve Şırnak ile akşam saatlerinde Ağrı çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Ş.Urfa, Batman, Siirt ve Mardin ile zamanla Kilis çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gecesaatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com