İstanbulluların yeni çilesi başladı!

İstanbulluların yeni çilesi başladı!
Mecidiyeköy metrobüs durağı 15 gün süreyle kapatıldı.
Metrobüs hattının en yoğun istasyonlarından biri olan Mecidiyeköy Metrobüs istasyonunda peron alanının genişletilmesi, yürüyen merdiven ve asansör montajının yapılıp Ramazan Bayramı'na yetiştirilebilmesi için, mevcut iki erişim yolundan biri olan alt geçit bu sabah 06.00’dan itibaren 15 gün süre ile kapatıldı. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Evlerinden ve iş yerlerinden çıkan vatandaşlar sabah saatlerinde metrobüsü kullanmak için Mecidiyeköy durağına geldiklerinde iş makinelerinin çalışmalarıyla ve "Mecidiyeköy Metrobüs durağında, asansör ve yürüyen merdiven imalatları ile istasyonun yeniden düzenlenmesi yapılacağından 31 Temmuz’dan itibaren yaya ulaşımı üst geçitten sağlanacak" yazısıyla karşılaştılar.

Hayretler içinde kalan bazı vatandaşlar durumdan haberdar olmadıklarını bazıları ise yapılan çalışmadan haberdar olduklarını söyledi. Metrobüsü kullanmak isteyen vatandaşlar yaklaşık 100 metre ilerideki üst geçitten metrobüs durağına ulaşabilecek. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği iki katına çıkarıldı. Şu anda 5 metre olan Metrobüs istasyonu, yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak. Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi - Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com