İstanbul'u sağanak vurdu!

İstanbul'u sağanak vurdu!
İstanbul'da akşam saatlerinde ainden bastıran sağnak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Taksim Meydanı'nda tedbrisiz davranan vatandaşlar yağmurdan kaçmaya çalışırken bazıları ise romantik anlar yaşamayı tercih etti. Yağış, şemsiye satan seyyar satıcıların da yüzünü güldürdü. Sağanak yağışa trafikte yakalanan sürücüler de zor anlar yaşadı.
 
LODOS VE SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
 
Avcılar Büyükçekmece ve Esenyurt’ta etkili olan sağanak yağmur nedeniyle rögarlar taşınca, 20 ev ve iş yerini su bastı. Yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Aydınlatma direği yola devrildi. Yolda biriken su nedeniyle sürücüler zor dakikalar yaşadı.
 
Saat 23.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur nedeniyle rögarın taşmasına neden oldu. Esenyurt Talat Paşa Mahallesi’nde 15 ev, Esenyurt İstiklal Mahallesi’nde 2 ev, Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesi’nde 2 ev, Avcılar Deniz Köşkler Mahallesi’nde 1 ekmek fırını sular altında kaldı. Evlerde bulunan eşyalar kullanılamaz hale gelirken, vatandaşlar kendi çabalarıyla suları tahliye etmeye çalıştı.Yaşadığı bu durumu gözyaşları içerisinde anlatan Olene Maslinikova, “Burada biz çile çekiyoruz. İkinci sefer evimi su bastı. Belediyeye birçok sefer şikayette bulundum. Bugün İSKİ’yi kaç kere aradık hiç kimse bize cevap vermedi. Suyu boşaltırken komşularım yardımcı oldu” şeklinde konuştu.
 
İSKİ’yi birçok kez aradığını fakat; yetkililerin telefonlara bakmadıklarını iddia eden Ferhat Vural, “Rögarların tıkanmasından dolayı dükkanımızı su bastı. İSKİ geldi biz bir şey yapamayız diye geri gittiler. Bu durumdan oldukça rahatsızız” dedi. Yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Avcılar’da bir aydınlatma direği yola devrildi. Yolda biriken su nedeniyle sürücüler zor dakikalar yaşadı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com