İstanbul'un altında büyük hırsızlık

İstanbul'un altında büyük hırsızlık
Kazdıkları tüneller ve sistemlerle yeraltındaki yakıt boru hatlarına ulaşan hırsızların çaldığı yakıt miktarının milyarlarca lira değerinde olduğu belirtiliyor.
İstanbul Polisi 37 kişiyi Havalimanlarına jet yakıtı ulaştıran yeraltındaki petrol hattından hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı.

Şüphelilerin " Nato boru hattı" na ulaşmak için engel tanımadıkları, kentin iki yakasında, hattın geçtiği güzergahtaki 8 ayrı noktada kurdukları düzenek ve tünellerle borulardan geçen kaliteli yakıtı çaldıkları belirlendi. 
 
POLİS HAREKETE GEÇTİ
 
Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarına jet yakıtı ulaştıran Nato Boru Hattı’ndaki hırsızlık olaylarının önüne geçmek için çalışma başlattı.

Boru hattının güzergahları takibe alındı. Ayrıca daha önce aynı tür hırsızlık yönteminden kayıtları bulunan kişiler de izlendi. 
 
YAKIT TAŞIYAN BORU HATTINA 8 NOKTADA GİRMİŞLER
 
6 ay boyunca yürütülen teknik ve fiziki takip sırasında, Anadolu ve Avrupa Yakasında 8 ayrı noktada boru hattına kurulan düzeneklerle hırsızlık yapıldığı tespit edildi.

Hırsızlığın birbirleriyle bağlantılı iki ayrı grup ve çoğunluğu aynı suçtan sabıkalı kişiler tarafından yapıldığı belirlendi.
 
50 ADRES AYNI ANDA BASILDI
 
Adres ve kimlikleri tespit edilen çete üyelerine yönelik olarak 4 gün önce 50 ayrı adreste eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda, gözaltına alınan ve organizasyonun lideri olduğu belirtilen "Kolsuz" lakaplı Fikret Alemdar(48) ile birlikte 37 kişi gözaltına alındı.
 
KÖSTEBEK YUVALARI VE HIRSIZLIK YÖNTEMİ POLİS KAMERASINDA
 
Zanlıların kiraladıkları binaların bodrum katları, dükkan gibi yerlerde kazdıkları tüneller ve kurdukları düzeneklerle yaptıkları yakıt hırsızlığı kameraya da kaydedildi.

Açığa çıkarılan suç örgütünün TIR garajı ve otoparklara getirdikleri yakıtın satışını yaptıkları yakıt pompası ve yakıt depoları da belirlendi ve kamerayla kayıt altına alındı. 
 
TIR garajlarında yapılan aramalarda yakıt düzeneklerinin yanında, satış sırasında kullanılan 20 adet post makinesi ele geçirildi. Yapılan araştırmada, sadece bir post makinesinden 6 ay içerisinde kredi kartıyla 3,5 milyon liralık mazot satışı yaptıkları anlaşıldı. Hırsızlığın boyutunun milyarlarca lira değerinde olduğu belirtiliyor. 
 
ADLİYEYE SEVKEDİLDİLER
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri yapılan 37 zanlıdan 26’sının benzer suçlardan kayıtları bulunduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 37 kişi Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı'na sevk edildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com