İstanbul'un çiçeği Bayındır'dan

İstanbulun çiçeği Bayındırdan
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bayındır'dan yapacağı 10 milyon liralık çiçek alımı için sözleşme törenle imzalandı

İZMİR (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bayındır'dan yapacağı 10 milyon liralık çiçek alımı için sözleşme törenle imzalandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Ağaç AŞ Genel Müdürü Eyüp Karahan ile Bayındır İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri Üretici Birliği (SÜSBİR) Başkanı Mehmet Çıplaklı'nın imzaladığı sözleşmeye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayındır'dan 20 milyon süs bitkisi ve çiçek alacak. 

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, imza töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Bayındır'dan alım yaptığı için teşekkür ederek, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayındır'dan 4 milyon çiçek alırken, İstanbul 5 kat daha fazla, 20 milyon çiçek alıyor. Sizin yaptığınız alım, bizimkinin ancak zekatı olur" dedi. 

Yıldırım, imza töreni öncesi Bayındır'da PTT Şube binasının açılışını gerçekleştirdi.

Töreninde yaptığı konuşmada, PTT'nin gelişimiyle bir destan yazdığını belirten Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde 11 yıl boyunca kesintisiz bakanlık yaptığını, hiç kimseye nasip olmayan bir sürede ülkeye hizmet ettiğini kaydetti.

Göreve geldiklerinde zarar eden PTT'nin bugün Türkiye'nin her tarafına hizmet verdiğini ifade eden Yıldırım, "Göreve geldiğimizde bu PTT zarar eder hale gelmiş, hizmet veremez hale gelmiş, vatandaş hizmet alamaz hale gelmişti. 'Bu 160 yıllık kuruluşu, Osmanlı'dan bize yadigar olan PTT'yi vatandaşa hizmet eder hale getireceğiz' dedik. PTT çalışanları bize inandılar ve bugün 7 işlem yapılan bir kurumdan 300 işlem yapılan bir kuruluş haline geldi. PTT o günlerde günde sadece 2 milyon 400 bin işlem yapıyordu. O zaman nüfus ne kadar? 77 milyon. Nüfusun yüzde 10'u bile değil. Şimdi ne yapıyor, günde 27 milyon işlem yapıyor. Nüfusun 3'te biri her gün PTT ile işi oluyor. İşte PTT bu, bitmiş bir kuruluşu bu hale getiren bir anlayış var. PTT bugün Türkiye'nin her tarafından birbirinden güzel hizmetler veriyor" diye konuştu. 

- "İzmir'e yaptığımız yatırımın zekatı kadar hizmet yapmadılar"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazıları 'Sen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunda ortaya çıktın, şimdiye kadar neredeydin?' diyor. Ben 2011 yılında bu ilin milletvekili seçildim, beni siz seçtiniz. Bana 'Neredeydin' diye soranlara sizin vereceğiniz cevap hazır. Ben 11 yıldır Türkiye'nin her karış toprağındayım. 4 bin tane eserim var. İzmir'de bizim yaptıklarımızın zekatı kadar hizmet yaptıysanız buna da İzmir teşekkür eder."

Bayındır'ın büyükşehir sınırlarında olmasına rağmen büyükşehir belediyesi hizmetlerinden yararlanamadığını öne süren Yıldırım, "Bayındır, büyükşehirin hizmet alanındaydı. Başkan avaz avaz bağırıyordu, 'Otobüs garajımız yok, şu hizmetimiz eksik, bu hizmetimiz eksik' diyordu, neredeydiniz? Seçime 5 kala mı hatırladınız Bayındır'ı. Bayındır, kendisini unutanları hiç unutmaz, asla affetmez. Bırakın İzmir'e ne yaptığımızı, ciltlerce kitap alır" diye konuştu. 

Yıldırım, 11 yılda Bayındır'a yaptıkları yatırım tutarının 400 milyon lira olduğunu kaydetti.

PTT Genel Müdürü Osman Tural da bakanlığı döneminde PTT'ye verdiği destekler dolayısıyla Yıldırım'a teşekkür etti. PTT'nin, çalışanlarının "iş yerimiz kapanacak mı" endişesinden bugün Türkiye'nin en hızlı büyüyen kurumlarından biri haline geldiğini ifade eden Tural, ülkenin her yerleşim bölgesinde hizmet verdiklerini dile getirdi. Tural, PTT şubesine gelen vatandaşın 300'e yakın hizmeti aldığını kaydetti.    

Yıldırım, son olarak AK Parti Bayındır Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com