İstanbul'un Göbeğinde Mahsur Kaldı

İstanbul'un Göbeğinde Mahsur Kaldı
İstanbul'un Şişli ilçesinde dik ve dar bir sokağa giren kamyon, ön lastiğinin havaya kalkması nedeniyle mahsur kaldı. Kamyon, 10 saatte kurtarıldı.

Gülbahar Mahallesi Kaptan Sokak üzerinde seyir halinde olan Yusuf Efe idaresindeki kamyon, dar ve dik yokuşu çıktığı sırada kasasında taşıdığı 7 ton ağırlığındaki kaplama makinesinin geriye doğru kayması sonucu ön sağ lastiği havaya kalktı.

Diğer lastiği de kaldırıma çıkan kamyonun sürücüsü Efe, kendi imkanlarıyla aracı kurtaramayınca polis ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, küçük vinç yardımıyla kamyonu bulunduğu yerden kurtarmayı başaramayınca büyük vinç aracı talep etti. Bu sırada polis, mahsur kalan kamyonun çevresine güvenlik şeridi çekerek tehlike yaratan kamyona vatandaşların yaklaşmasını engelledi.

Kamyonu kurtarmak için olay yerine sevk edilen büyük vinç ise dar sokaklarda park eden araçlar nedeniyle uzun bir süre kamyonun bulunduğu sokağa ulaşamadı. Polis ekipleri, vincin geçişini engelleyen park halindeki otomobillerin sürücülerini megafonla uyarırken, itfaiye ekipleri de sahiplerine ulaşılamayan bazı araçları kaldıraçlar vasıtasıyla bulunduğu yerden alarak bölgeden uzaklaştırdı.İtfaiye vincinin olay yerine gelmesinin ardından önce kamyonun üzerindeki yük indirildi. Vinçlerin mahsur kalan kamyonu kurtarmaya çalışırken devrilme tehlikesi geçirdiği gözlendi. Kamyon, 2 vincin yürüttüğü çalışmalar sonucu, sıkıştığı sokaktan yaklaşık 10 saat sonra kurtarıldı.

Kamyon sürücüsü Yusuf Efe, sokağın bu kadar dik olduğunu bilmediğini belirterek, ''Park halindeki bir otomobil sebebiyle sokaktan çıkamadım. Sokak da çok dik olunca kasadaki 7 ton ağırlığındaki yükün geri kaymasıyla kamyon askıda kaldı. İyi ki el frenini zamanında çekmişim'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com