İstanbul'un ünlü kuyumcusu öldü

İstanbul'un ünlü kuyumcusu öldü
Dünyanın ünlü isimlerine mücevherler hazırlayan Agop Çak kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

ABD ve Avrupa’nın ünlü isimlerine ısmarlama mücevher yapan Kuara Kuyumculuk’un sahibi Agop Çak (59), Yunanistan’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

İskeçe-Kavala Otoyolu’ndayken kalp krizi geçiren Agop Çak, daha sonra yola düşerek sürüklendi. Çak’ın olay yerinde can verdiği belirlendi. Kuyumcu Agop Çak’ın cenazesi dün yeğeni tarafından İstanbul’a getirildi. Çak için Kumkapı Meryem Ana Kilisesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Anne Şuşanik Çak oğlunun cenazesine gelen bir arkadaşının motosikletini çalıştırması üzerine “Kapatın” diyerek fenalaştı. Çak cenaze töreninin ardından Şişli Ermeni Mezarlığı’na defnedildi.

MOTOSİKLETTE FENALAŞTI

Agop Çak, 5 Ağustos Pazartesi günü arkadaşlarıyla buluşmak üzere Volos şehrine giderken, muhtemelen motosikleti üstünde kalp krizi geçirerek İskeçe-Kavala otobanında düştü. Otopsi raporuna göre kaza yerinde ölen Çak, motordan düşerken alt çenesini kırdı ve atardamarı patladı. Kuyumcu Çak, Volos’a ayrı bir motosiklet kullanan bir arkadaşı ile gidiyordu. Arkadaşı, Kavala’ya 10 km kala Çak’ı beklemeye başladı. Oradan geçen bir otomobilin sürücüsü, “Motosikletli bir arkadaşınız var mı” diye sorup birkaç kilometre geride bir motosikletçinin kaza geçirdiğini söyleyince acı gerçek ortaya çıktı. Çak daha önce 4 kalp ameliyatı geçirmişti ve şeker hastasıydı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com