İşte 5 Canlı Bombanın İkincisi!

İşte 5 Canlı Bombanın İkincisi!
İstanbul'da canlı bomba Vedat Acar'ın intihar eyleminin ardından, gözler yeni eylem hazırlığında olan 5 kişide...

5 eylemciden Sedat A.'nın kimliğini deşifre eden istihbarat kaynakları, ikinci teröristin de kimliğini belirlemeyi başardı. Şırnak nüfusuna kayıtlı Cem kod adlı İrfan İ.'nin sansasyonel eylem yapmak üzere metropol kentlere gönderildiği ve terör örgütünden talimat beklediği ileri sürüldü.

İrfan İ.'nin fotoğrafı tüm birimlere dağıtıldı ve gerekli uyarılar yapıldı.

EŞZAMANLI PLAN
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tüm illere gönderdiği “gizli” yazısında, eylemcilerin tanınmamak için saç uzatabileceğine dikkat çekildi.

Gizli yazıda, sözde barış sürecinin terör örgütünce takip edilerek, sürecin kesintiye uğraması veya örgütün istek ve taleplerinin gerçekleşmemesi durumunda teröristlerin barındıkları illerden büyük şehirlere sevk edilerek, eşzamanlı olarak eylem gerçekleştirileceği bilgisine ulaşıldığı da aktarıldı.

KAMU KURUMLARI UYARILDI
Emniyet Genel Müdürlüğü, istihbarat kaynaklarından gelen bilgiler doğrultusunda alınması gereken tedbirleri tek tek sıraladı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda alınan güvenlik tedbirlerinin yeniden gözden geçirilerek artırılmasını isteyen Genel Müdürlük, alışveriş merkezleri, tren garı, otogar, gibi halkın yoğun olduğu bölgelerde güvenlik tedbirleri çerçevesinde teyakkuz haline geçilmesi uyarısında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com