İşte ABD Halkının Kafa Yapısı!

İşte ABD Halkının Kafa Yapısı!
Amerikan halkı böyle düşünüyor!

ABD'de yapılan son kamuoyu yoklaması, Cumhuriyetçi kesimin, 11 Eylül saldırılarının gerçekleştiği bölgede cami yapılmasına karşı çıkarken, striptiz kulübü açılmasına destek verdiğini ortaya koydu

ABD'de Demokrat Parti yanlısı 'Public Polling' araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre Cumhuriyetçiler, 11 Eylül saldırılarının yapıldığı ve "sıfır noktası" adı verilen bölgeye bir camiden çok bir striptiz kulübünün açılmasını destekliyor. Ankete katılan Cumhuriyetçilerin sadece yüzde 4'ü cami projesini desteklerken, yüzde 21'i bir striptiz kulübünden rahatsızlık duymayacaklarını söyledi. Demokratların yüzde 41'i camiyi desteklerken, yüzde 33'ü striptiz kulübüne onay verdi. Bağımsızlarınsa yüzde 34'ü camiye olumlu bakarken, yüzde 28'i striptiz kulübünü onayladı.
Amerikan medyası, 'Sıfır noktası' yakınlarında inşa edilmesi planlanan camiye ilişkin tartışmaları verirken, bölgenin halkın gözünde 'kutsal' bir yeri olduğunu belirtmişti. Anket sonuçlarını ABD'de yükselen İslam karşıtlığı ile ilişkilendiren 'Amerika İslam İlişkileri Konseyi' Sözcüsü İbrahim Hooper, "Sonuçlar gösteriyor ki, yükselen İslam karşıtı söylemler, insanların ahlakı ve haklı davranışları destekleyen bir ibadethane yerine, ahlakdışı bir mekanı tercih etmelerine neden oldu" diye konuştu.

Dansçılar desteklemişti
Tartışmanın odak noktasında bulunan Dünya Ticaret Merkezi'nin bulunduğu bölgede uzun yıllardır faaliyet gösteren 'Pussycat Lounge' adlı striptiz kulübünde çalışan dansçılar, geçtiğimiz aylarda cami projesine destek verdiklerini açıklamıştı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com