İşte A&G'nin Son Seçim Anketi

İşte A&G'nin Son Seçim Anketi
12 Haziran'da yapılacak olan genel seçim öncesi yapılan bu son anket beklentileri altüst edecek. Özellikle AKP ve CHP'yi hareketlendirecek.

A&G Araştırma Şirketi tarafından CHP için yapılan anketten, CHP'nin oy oranı yüzde 33 çıktı. Ak Parti ise tek başına iktidar olamıyor. A&G'nin elde ettiği verilere göre CHP, AK Parti ile farkı büyük oranda kapatmış durumda. Ankete göre Ak Parti en çok 260 milletvekili çıkarabiliyor. A&G'nin CHP için yaptığı son araştırmanın sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 39, CHP yüzde 33, MHP yüzde 14, BDP (Bağımsız) yüzde 7, Diğer ise yüzde 4 oranında.

HİÇBİR PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMIYOR

Araştırmaya göre 12 Haziran'dan sonra partilerin TBMM'deki muhtemel sandalye dağılımı da bir hayli dikkat çekici. Adil Gür'ün araştırması, AK Parti'nin 255 ile 260, CHP'nin 170, MHP'nin 95 Bağımsız girecek BDP'lilerin ise 30 dolayında milletvekili çıkaracağını ön görüyor. Bu sonuçlara göre 8 buçuk yıldır tek başına iktidarda olan AK Parti hükümet kuramıyor ve ufukta bir koalisyon olması söz konusu.

A&G REFERANDUMDA YANILMIŞTI

Adil Gür'ün A&G araştırma şirketi, referanduma 11 gün kala yaptırdığı ankette Evet ve Hayır'lar neredeyse aynı çıkmıştı. Araştırmadan Evet Yüzde 50.7, Hayır Yüzde 49.3 çıkmıştı. Referandumda ise Evet yüzde 58, Hayır yüzde 42 çıkmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com