İşte AİHM'in "Cem Aziz Çakmak" kararı

İşte AİHM'in "Cem Aziz Çakmak" kararı
Balyoz tutuklusu Tuğamiral Cem Aziz Çakmak'ın AİHM'e yaptığı başvuru sonucu mahkemenin gönderdiği ara karar metni açıklandı. İşte o karar...
SANSURSUZHABER.COM | ÖZEL Balyoz Davası’ndan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Tuğamiral Cem Aziz Çakmak ile ilgili olarak bugün bazı gazetelerde yer alan “AİHM’nin dosyayı kabul etmediği” yönündeki haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.

 2,5 yılı aşkın süredir cezaevinde bulunan Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın 3 Eylül 2010 tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’ne "adil yargılanmadığı", "uzun süredir tutuklu bulunduğu" ve "savunma hakkının kısıtlandığı" şikayetleriyle başvuruda bulunmuştu.
 
Bugün bazı gazetelerde yer alan haberde ise AİHM’in başvuruyu incelediği ve “kabul edilemez” bulduğu iddia edilmişti.
 
Ancak SANSURSUZHABER.COM’a konuşan Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın ablası Deniz Andaç bu haberlerin tamamen 'yalan' olduğunu açıkladı ve AİHM'in gönderdiği gerçek karar metnini açıkladı.


 
Bu yalan haberlerin, tezgahı tertipleyenler tarafından 'bilinçli olarak' çıkartıldığını söyleyen Andaç, AİHM’in dosyası bizim elimizde. Böyle bir karar yok, aksine mahkeme davayı kabul edilebilir gördü” dedi.
 
İşte Deniz Andaç’ın çarpıcı açıklamaları:
 
AİHM kararı haberleri yalan haber. Bu haberin yapılma amacı belli ve kasıtlı. Böyle bir dosyanın kabul edilmiş olması bu tezgahı tertipleyenlerin işine gelmedi. Böyle bir karar yok. Dosya bizim elimizde. Fransızca olarak dosya bize ulaştı.
 
AİHM HÜKÜMETTEN HAZİRAN’A KADAR YANIT BEKLİYOR
 
Hükümetten 26 Haziran’a kadar cevaplanmak üzere bazı sorular istendi. Ve bizim avukatımıza da 75 soru yöneltildi bu dosyada. Ve AİHM süreci başlatmış durumda. Hatta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne göre dava kabul edilebilir görüldü. Hükümete de soruları cevaplaması için süre verildi.#Sayfa#
 
BU YALAN HABERLERİ ANLATMAYA KELİMELER YETMİYOR
 
Bugün basında bangır bangır yer alan bu gürültüye ve yalan haberlere anlam veremiyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum, kelimeler de yetmiyor.
 
ÇAKMAK DOSYASI
 
Biz başvurumuzu bir yıl önce yaptık. Cevap bizim elimize yeni ulaştı. Avukatımız 16 kişi için yaptı bu başvuruyu. Dosyanın adı da “Çakmak Dosyası”. Ansiklopedi gibi kalın bir dosya. İncelemişler ve kabul etmeye değer bulmuşlar.
 
HEMEN TEKZİP ETTİK AMA…
 
Tekzip verdik hemen ancak tekzibi kimse okumuyor ve herkes bu haberleri okuyor ve inanıyor. Biz elimizden geldiğince çaba gösteriyoruz haberin doğru olmadığını yaymak için.
 
TERTİBİN MEDYA  AYAĞI
 
Bu tertibin medya ayağı üzerine düşeni yapıyor. Ama bunlar çok canımızı acıtıyor. İlk  Sabah ve Radikal gazeteleri haberi yaptı. Avukatımız haberi yapan muhabiri arayıp derhal tekzip yayınlanmasını istedi. Daha sonra internette bütün haber sitelerinde yer aldı.
 
YOLUN SONUNUN GELDİĞİNİ GÖRÜYORLAR
 
Bu tezgahı tertipleyenler artık bu yolun sonuna gelindiğini görüyorlar ve ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Yargıtay süreci de yaklaştıkça hepsinin yerle bir olacağını görüyorlar ve bunun için savaşıyorlar. Çıkmasınlar diye savaşıyorlar. Ancak sonunda kendi nefretlerinde boğulacaklar. Çok can yaktılar. Artık herkes bunun siyasi bir dava olduğunu görüyor. Ancak bazı güçler bunu ellerinden geldiğince uzatıp süreci zora sokmaya çalışıyorlar. Ama güneş balçıkla sıvanmaz! (CTO)

Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın ablası Deniz Andaç
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com