İşte AK Parti'nin Seçim Bildirgesi

İşte AK Parti'nin Seçim Bildirgesi
AK Parti, seçim bildirgesinde sona yaklaştı. Son rötuşları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı bildirgede, ana vurgu yeni anayasa olacak..

Başbakan Erdoğan, 1 Nisan'dan sonra mesaisinin büyük bölümünü AK Parti Genel Merkezi'nde geçirecek. hem seçim bildirgesi hem de adaylık süreci için çalışacak.

11 ya da 12 Nisan'da açıklanması beklenen bildirgede vaatler 4 yıllık değil, 2023'e kadarki 12 yıllık süreyi kapsayacak.

"İleri demokrasi" kavramı ile birlikte "güçlü millet", "güçlü ekonomi", "büyük Türkiye" gibi kavramların kullanılacağı bildirgede, CHP lideri Kemal Kılıçdardoğlu'nun bedelli askerlik vaadine karşılık, askerlik süresinin kısaltılması var.

Kısa dönemin 4 aya, uzun dönemin ise önce 12 aya, sonra sözleşmeli askerlik uygulamasının yerleşmesiyle 9 aya indirilmesi planlanıyor.

Vaatler arasında 50 bini yoksullara dağıtılmak üzere 500 bin yeni TOKİ konutu ile 15 bin kilometre yeni duble yol da var.

Zorunlu eğitimin 12 yıla , üniversite sayısının 250'ye çıkarılması, üniversite öğrencilerine bölümler arası yataş geçiş hakkı verilmesi de yine bildirgede yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com