İşte AKP'li belediyede usulsüzlüğün belgesi!

İşte AKP'li belediyede usulsüzlüğün belgesi!
Geçtiğimiz günlerde Kütahya Belediyesi’ne İŞKUR, Halk Eğitim ve Belediye üçgeninde gerçekleştirilen personel alımları, AKP zihniyetinin “usul tanımazlığını” gözler önüne serdi.

SANSURSUZHABER.COM / ÖZEL -Geçtiğimiz günlerde Kütahya Belediyesi’ne (Belediye, İŞ-KUR ve Halk Eğitim üçgeninde) yapılan personel alımları, AKP’li belediyenin “usul tanımazlığını” gözler önüne serdi. Belediyenin sözde sınavla alacağını devletin resmi kurumu İŞKUR aracılığı ile ilan ettiği halde, sınavın usulüen yapıldığı ve alınacak kişilerin çok önceden belirlendiğini iddialarını Sansursuzhaber.com ispatladı.

Kütahya Belediyesi’nin talebi üzerine, Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 7 Mart 2012 tarihinde yayınlanan ve “Son Başvuru Tarihi: 16 Mart 2012” olarak belirtilen ilanlarda, belediye bünyesinde değişik birimlerde çalıştırılmak üzere 10 personel alınacağı belirtildi.

İş başvurusunda bulunmak isteyen çok sayıdaki işsiz vatandaş, “İş Organizasyon Sertifikası” şartıyla karşılaştı. Pek çok vatandaş, aranan iş kollarında ustalık belgesine sahip olmalarına rağmen, daha önce hiç duymadıkları sertifikayı alabilmek için Halk Eğitim Merkezi’ne gittiklerinde ise (daha önceden isimleri Belediye tarafından belirlendiği iddia edilen) 10 kişilik (özel) sınıf dışında “İş Organizasyon Kursu” nun hemen açılmayacağını, ancak ileriki (Belediyeye iş başvurusu için son tarih olan 16 Mart’tan sonraki) günlerde açılabileceğini öğrendiler.

USULEN MÜLAKAT YAPILMIŞ…
Haber merkezimizi arayan çok sayıdaki vatandaş, “yeterli iş tecrübesine sahip oldukları halde, ‘sertifika’ gerekçesiyle müracaatlarının engellendiğini, AKP’ye ve belediye yöneticilerine ‘yakın’ veya torpilli kişilere özel sınıf açılmak suretiyle” mağdur edildiklerini dile getirdiler. Torpilli oldukları iddia edilen isim listesini, Sansursuzhaber.com noter aracılığı ile (başvuru tarihinden günler önce) tasdik ettirerek, AKP’li belediyenin Valiliğe bağlı kurumlar arasında “paslaşmak” suretiyle nasıl kadrolaştığını ispatladı.

BU NASIL TESADÜF!?.
Başvuru süresi dolmadan kendilerine iş garantisi vaat edildiği ve Kütahya Halk Eğitim Merkezi’nde özel sınıf açarak sadece bu kişilerin aranan şartı yerine getirmelerinin sağlandığı iddia edilen ve isimleri Sansursuzhaber.com tarafından 14 Mart 2012 tarih ve 3852 sayı ile Beşiktaş 8. Noteri’ne tasdik ettirilen listede yer alan kişiler ile Kütahya Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanan “23 Mart 2012 tarihinde saat 15:30’da Belediye Encümen Salonunda yapılan Sözlü Mülakat sınavı sonucunda başarılı sayılan” 10 kişinin aynı kişiler olduğunun ortaya çıkmasıyla ispatlanan “usulsüzlük” hakkında Cumhuriyet Savcılığı ile İçişleri Bakanlığı’nın ve dolayısıyla Kütahya Valiliği’nin harekete geçmesi bekleniyor. (AAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com