İşte AKP'nin eseri

İşte AKP'nin eseri
Binlerce PKK'lı Kato dağında PKK'nın 15 Ağustos'taki ilk silahlı eylemini kutladı.

Çekilme yalanlarıyla halka yalan söyleyen AKP, PKK'nın şovunu yine izliyor. Çözüm sürecinin başlamasıyle bölgede TSK'ya ait karakollar kapatıldı, asker bölgeden geri çekildi. Bölge PKK'lıların kontrolüne bırakıldı.

Son olarak Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı'na çıkan binlerce PKK'lı, PKK'nın 15 Ağustos 1984 tarihinde yaptığı ilk silahlı eylemin yıldönümünü kutladı. PKK'lılar dağa ateşle 'APO' yazıp, dev posterler açtılar.

DEV ÖCALAN POSTERİ ATEŞTEN 'APO' YAZISI

PKK'lılar Kato dağına Abdullah Öcalan'ın dev posteri, PKK'yı sembol eden bayraklar ve çatışmalarda ölen PKK'lıların fotoğrafları asarken, çevredeki tepelere yakılan ateşlerle 'APO' yazıldığı görüldü. Kürtçe olarak sık sık 'Şehitler ölmez', 'PKK halktır, halk burada' sloganları atan PKK'lılar, ilk silahlı eylemi halay çekerek ve havai fişek atarak kutladılar.

Ölen PKK leşleri için saygı duruşunun ardından BDP Beytüşşebap İlçe Başkanı Abdulkerim Ataman PKK'nın şimdiye kadar yaptığı silahlı eylemlerden övgüyle bahsederken, şu anda kazanılan ayrıcalıkların bu silahlı mücadele sayasinde kazanıldığını belirtti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com