İşte AKP'nin İzmir'de CHP'ye karşı adayı!

İşte AKP'nin İzmir'de CHP'ye karşı adayı!
Yerel Seçimler yaklaşırken partilerinde büyükşehir adayları belli olmaya başladı.
Başbakn Erdoğan'ın AKP'nin belediye başkan adaylarını tanıtmaya başlamasından sonra kabineden 2 bakanın Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına aday olacağı belli olmuştu. Adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay'dan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için AKP'den aday oldukları Erdoğan tarafından duyurulmuştu.
 
Başbakan Vekili Beşir Atalay AKP'nin bakanları aday göstermesi hakkında açıklamalar yaparken Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağının sinyallerini verdi. Atalay konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 
 
"Hatay en şanslı illerden biri. En başarılı bakanlarımızdan birini buraya gönderiyoruz. AK Parti ezberleri bozan bir parti. Hep böyle yeni atılımlar yapar, şaşırtır. Bu dönem ülke genelinde, genel politikalarda hamdolsun çok büyük adımlar atıldı ama yerel yönetimlerde de o başarılı arkadaşlarımıza ihtiyaç var. Onun için Sadullah beyi kendi iline, yeni de büyükşehir oldu, 'git orayı Türkiye'nin en iyi yaşanabilir illerinden biri yap' diye gönderiyoruz. Türkiye'yi imar eden en başarılı bakanlarımızdan Binali beyi de inşallah gelecek hafta İzmir'e uğurlayacağız, oraya götüreceğiz. Farklı bir hükümet, partiyiz." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com