İşte Altın Küre adayları!

İşte Altın Küre adayları!
Tarihsel drama "12 Years a Slave" ve "American Hustle" yedişer adaylıkla yılın favorileri oldu.
Bu yıl 71′inci kez düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri’nin adayları açıklandı. Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA) adı altında 90 kadar yabancı basın üyesinin adayları ve kazananları belirlediği ve Oscar Ödülleri’nden sonra en görkemli törene ev sahipliği yapan Altın Küre Ödülleri 2014 aday listesinde ilk yorumlara göre pek sürpriz yok....
 
'12 Years a Slave' ve 'American Hustle' 7'şer dalda adaylık kazanarak favoriler arasında başı çekiyor. Televizyonda ise beklendiği gibi 'Breaking Bad' en fazla adaylığı kazanan yapım... 
 
Aday filmlerin listesi şöyle:
 
En İyi Film – Drama
 
12 Years a Slave
Captain Phillips
Gravity
Philomena
Rush
 
En İyi Erkek Oyuncu – Drama
 
Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave)
Idris Elba (Mandela: Long Walk to Freedom)
Tom Hanks (Captain Phillips)
Matthew McConaghey (Dallas Buyers Club)
Robert Redford (All Is Lost)
 
En İyi Kadın Oyuncu – Drama
 
Sandra Bullock (Gravity)
Cate Blanchett (Blue Jasmine)
Emma Thompson (Saving Mr. Banks)
Judi Dench (Philomena)
Kate Winslet (Labor Day)
 
En İyi Film – Komedi/Müzikal
 
American Hustle
Her
Inside Llewyn Davis
Nebraska
Wolf of Wall Street
 
En İyi Erkek Oyuncu – Komedi/Müzikal
 
Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street)
Bruce Dern (Nebraska)
Christian Bale (American Hustle)
Oscar Isaac (Inside Llewyn Davis)
Joaquin Phoenix (Her)
 
En İyi Kadın Oyuncu – Komedi/Müzikal
 
Meryl Streep (August: Osage County)
Amy Adams (American Hustle)
Julia Louis-Dreyfus (Enough Said)
Julie Delpy (Before Midnight)
Greta Gerwig (Frances Ha)
 
En İyi Yönetmen
 
Alfonso Cuaron (Gravity)
Paul Greengrass (Captain Phillips)
Steve McQueen (12 Years a Slave)
Alexander Payne (Nebraska)
David O. Russell (American Hustle)
 
En İyi Senaryo
 
“12 Years a Slave”
“American Hustle”
“Her
“Nebraska”
“Philomena”
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
 
Jared Leto (Dallas Buyers Club)
Michael Fassbender (12 Years a Slave)
Bradley Cooper (American Hustle)
Barkhad Abdi (Captain Phillips)
Daniel Brühl (Rush)
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
 
Sally Hawkins (Blue Jasmine)
Jennifer Lawrence (American Hustle)
Lupita Nyong’o (12 Years a Slave)
Julia Roberts (August: Osage County)
June Squibb (Nebraska)
 
En İyi Animasyon
 
“The Croods”
“Despicable Me 2″
“Frozen”
 
Yabancı Dilde En İyi Film
 
“Blue is the Warmest Color”
“The Great Beauty”
“The Hunt”
“The Past”
“The Wind Rises”
 
En İyi Özgün Müzik
 
“12 Years a Slave”
“All Is Lost”
“The Book Thief”
“Gravity”
“Mandela”
 
En İyi Özgün Şarkı
 
Atlas (Hunger Games)
Let it Go (Frozen)
Ordinary Love (Mandela)
Please Mr. Kennedy (Inside Llewyn Davis)
Sweeter Fiction (One Chance)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com