İşte Arınç'ın KPSS Teklifi!

İşte Arınç'ın KPSS Teklifi!
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın istifasının ardından konuştu..

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın istifasını 'doğal karşıladığını' belirterek, bundan sonra kurumların kendi sınavlarını yapmalarında fayda olduğunu söyledi.

Vatan'ın haberine göre, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde düzenlenen 8. Altın Üzüm ve Kültür Festivali ile Üzüm Oteli'nin açılış törenine katılan Arınç, gazetecilerin ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın istifasıyla ilgili sorusunu yanıtladı. ÖSYM'de yaşananın tam bir skandal olduğunu, olayın boyutlarının genişlediğini, konuyla ilgili savcılık soruşturmasının sürdüğünü belirten Arınç, şöyle konuştu:

'İş bu noktaya geldikten sonra onun başında bulunan bir kişinin istifasını doğal karşılıyorum. Önemli olan bundan sonra ÖSYM'nin yeniden yapılandırılmasıdır. Bu kurum, binlerce insanın iş imkanı için ter döktüğü, göz nuru verdiği önemli bir imtihanı hazırlıyor. Bugün yaşanan olaylara bakarsak bu kurumun daha çok şeffaf, denetlenebilir ve güvenlikli olması lazım. Bu birinci şart.

İkinci şart, binlerce insan belli bir puan alarak kurumlara yerleştirilmek için sınava giriyor. Herhalde bundan sonra kurumların ayrı ayrı kendi sınavlarını yapmalarında fayda var. Görünen o ki, böyle bir merkezi sistemde soruların elden çıkarılması veya suistimali çok daha kolay oluyor.

Hükümetimiz bu konuda Milli Eğitim, YÖK ile çalışarak en güvenlikli, şeffaf ve denetlenebilir bir sınav mekanizmasını kuracaktır. ÖSYM'nin geldiği bu noktada mutlaka bir değişime ihtiyaç görüyorum.'
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com