İşte Atv’nin 1 milyon 230 bin liralık cezasının nedeni!

İşte Atv’nin 1 milyon 230 bin liralık cezasının nedeni!
Atv yeni yıla hızlı girdi. Kanalın yalnızca bir dizi yüzünden Ocak ayında aldığı ceza toplam 1 milyon 230 bin Lira oldu. RTÜK en ağır cezayı kadına şiddet nedeniyle uyguladı. İşte o dizi.

ATV dizisi 'Alemin Kıralı' cezaya doymuyor. Dizide dayağın meşrulaştırıldığına, kadına şiddetin özendirildiğine ve cinsiyet ayrımcılığına dikkati çeken RTÜK, Ocak ayı başında ATV ve ATV Avrupa'ya 890 bin TL'lik ceza kesmişti.  Bu hafta şikayetleri değerlendiren Üst Kurul Alemin Kıralı dizisi için ATV'ye 340 bin lira daha ceza verdi.

MASAJ SALONUNDA DAYAK CEZA GETİRDİR

TÜK'ün son toplantısında 22 Eylül 2012 gecesi yayınlanan bölüm ele alındı. Kubat'ın karısı Nihale'yi dövdüğü, ''Lan, ulan, keriz, manyak, zilli'' gibi, argo sözler de kullandığı, karısını aşağıladığı ve küçük düşürdüğü vurgulandı.
 Dizinin 10 Kasım 2012 günü yayınlanan bölümünde de Kubat, bir masaj salonuna gitti ve burada da Rus masözü dövdü.

OCAK AYINDA 1 MİLYON 230 BİN 752 LİRA CEZA

RTÜK üyeleri de dizinin bu bölümlerini "Toplumsal cinsiyet eşitliğine ters, kadınlara yönelik baskıları teşvik edici ve kadını istismar eder'' nitelikte buldu. ATV'ye 340 bin 752 lira para cezası verildi. Böylece sırf Ocak ayı içinde ATV'ye Alemin Kıralı dizisi yüzünden yaklaşık 1 milyon 230 bin lira ceza gelmiş oldu. (SAK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com