İşte Başbakan Adayları

İşte Başbakan Adayları
AKP Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması halinde AKP'nin başına geçebilecek ve Başbakan olabilecek isimleri açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin NTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şahin kendisine “Recep Tayyip Erdoğan’ın Köşk’e çıkması halinde Başbakanlık için isminiz geçiyor” denilmesinin üzerine “Benim böyle bir beklentim ve talebim yok” dedi ve AKP’nin başına geçebilecek isimleri açıkladı.
Şahin’in açıklamaları şöyle:

BAŞBAKAN YARDIMCILARINDAN BİRİ…
“Başbakan’ın cumhurbaşkanı adayı olacağı ve seçileceği sonucuna varırsak bu istişareler sonucunda Başbakan kim olacak, kongrede genel başkanlığa kim gelecektir. Bu görevlerle ilgili beklentim ve talebim yok. Ancak Başbakanımız, cumhurbaşkanı adayı olursa ve seçilirse Başbakanlığı bırakacak. Bu durumda Başbakan yardımcısı arkadaşlardan birinin seçime ya da kongreye kadar Başbakanlık yapması mümkündür. Bu konu da en az cumhurbaşkanlığı kadar önemli diye düşünüyorum.
Sayın Arınç ‘’Başbakanımız cumhurbaşkanı adayı olursa seçileceğine inanıyorum. Gönlümden geçen de Gül’ün Başbakanlık görevine gelmesidir’’ demişti. Ben de hala aynı hissiyatta olduğumu söylemek isterim.”

GÖZLER DÖRT İSME ÇEVRİLDİ
Mehmet Ali Şahin’in açıklaması sonrasında gözler Başbakan Yardımcılarına çevrildi. Bakanlar Kurulu’nda Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay ve Emrullah İşler olmak üzere 4 Başbakan yardımcısı bulunuyor. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com