İşte Başbakan'ın Seçimdeki Rakibi!

İşte Başbakan'ın Seçimdeki Rakibi!
CHP, Başbakan'ın karşısına İstanbul 1. bölgeden bakın kimi çıkarıyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 12 Haziran genel seçimlerinde yüzde 30'un altındaki bir oy oranını başarısızlık sayacağını söyledi.

Siyasi partilerdeki aday belirleme çalışmaları hummalı bir şekilde sürerken genel başkanların seçim bölgeleri de netleşiyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan, yine İstanbul 1'inci Bölge'den aday olacak. CHP, Başbakan Erdoğan'ın karşısına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yerine partinin iki numarası Gürsel Tekin'i çıkarmayı planlıyor. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul 2'nci Bölge'den, Tekin'in de 1'inci bölgeden liste başı olacağı öğrenildi. Uzun yıllardır bu bölgede yaşadığını ifade eden Gürsel Tekin,Başbakan Erdoğanile aynı bölgede karşı karşıya gelecek olmaktan "keyif duyacağını" söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, 12 Haziran seçimleri için partisinin başarı çıtasını ise yüde 30 olarak açıkladı. Bunun altındaki oyu 'başarısızlık' sayacaklarını vurguladı. Partisinin şu andaki oy oranının da yüzde 35'lerde olduğunu iddia etti. Tekin, sürpriz adaylara yer vereceklerini söylerkenCHPlistesinde Süryani, Ermeni vatandaşların da olacağını bildirdi. Gürsel Tekin, dün İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında da başörtülü aday göstermeyeceklerini açıkladı. Ardından "Üniversitelerdebaşörtüsüsorunu tartışılmayacak duruma geldiyse bunun mimarı Sayın Kılıçdaroğlu'dur." iddiasında bulundu. Deniz Baykal'ın adaylığına ilişkin sorulara ise kızdı: "Israrla niçin Sayın Baykal? 10-11 gün sonra CHP listeleri YSK'ya gittiğinde herkesi göreceksiniz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com