İşte Başbakan’ın “U” dönüşü!

İşte Başbakan’ın “U” dönüşü!
Başbakan Erdoğan İstanbul'da "Küresel Sorunlar Karşısında Türkiye ve AB İçin Ortak Gelecek" konferansına katıldı. Taksim Gezi Parkı'na AVM yapılıp yapılmayacağı konusunda da görüş bildirdi.

İşte Erdoğan’ın 2013 yılı içerisinde Taksim Meydanı’na yapılacak AVM ile ilgili yaptığı açıklamalar:
 
5 Şubat 2013
 

Topçu Kışlası'nı yapacağız. Üst Kurul reddetmiş. Biz de reddi reddedeceğiz. Kışlanın bir bölümü müze olabilir, ortası yeşil alan. Diğer bölümünde İstiklal Caddesi'nin devamı niteğinde alışveriş merkezi. Üstü rezidans ve otel. Yap-işlet-devret modelini düşünüyoruz.
 
29 Nisan 2013
 
Taksim Gezi Alanı dedik hemen karşı çıktılar. Kışlayı yeniden yapacağız dedik başta ana muhalefet partisi karşı çıktılar. Ben de reddinize ret dedim ve sonra retlerine ret kararı çıktı. Yahu çanak çömleği koruyorsun da oradaki tarihi kışlayı neden korumuyorsun. Denizin kenarında üç beş çanak çömlek, üç beş çatal bıçak bulunmuş onu koruyorsun da bu tarihi binayı neden korumuyorsun. O zaman ne dedik, “olacak” dedik, şimdi oluyor. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.
 
1 Haziran 2013
 
Muhalefet partileri kışkırtıcı tavırlarından vazgeçmeli. Biz Taksim projemizi yapacağız. Bu halkımıza sözümdür. AVM ve AKM ile ilgili atacağımız adım yayalaştırma bütünüyle bu meydan İstanbul'u dünyaya farklı tanıtacaktır.
 
2 Haziran 2013
 
Binanın giriş katı AVM ya da şehir müzesi yapılabilir. Ama atılmış bir adım, verilmiş bir karar kesin olarak yok. Binanın tamamı AVM oluyor gibi yansıtılıyor. Böyle bir şey söz konusu değil
 
3 Haziran 2013
 
Bizim İstanbul’da ciddi manada otel ihtiyacımız var. Burayı biz ilk olarak konferans merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Topçu Kışlası büyük ihtimalle otel olacak. Altı da şehir müzesi olur büyük olasılıkla. Buraya insanlar geleceği için alışveriş mağazaları da olmalı. Halı mağazası vs. Ama bunların modern olması lazım. Rastgele değil.
 
7 Haziran 2013
 
Gezi Parkı’na fark atacak bir ağaçlandırmayı ortaya koyalım. Bir ara taktılar AVM’ye. Zaten metresiyle falan Topçu Kışlası’nda AVM olması mümkün değil. (CTK)
 
Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com