İşte Bayraktar'ın Olay Telefon Kayıtları Çıktı!

İşte Bayraktar'ın Olay Telefon Kayıtları Çıktı!
İklim Bayraktar ile eski YARSAV Başkanı Emin Ağaoğlu'nun 21 Şubat'ta yaptıkları telefon görüşmesi çok konuşulacak..

Konuşmada "büyük balık getireceğim" diyen Bayraktar'a Kılıçdaroğlu'nun "Tamam kendin yap getir" dediği iddia ediliyor. Görüşmede Bayraktar'ın AKP'li yönetici hakkında iddialarda bulunduğunu ortaya atan Kılıçdaroğlu, AK Partili Bekir Bozdağ'ın "namusluysan açıkla" ısrarına bugün "Bayraktar ya da savcılık" açıklasın diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, Bayraktar ve Baykal üçgenindeki 'şantaj', 'taciz' ve 'komplo' iddiaları tam bir skandala dönüştü. Bütün bu yaşananlar Oda TV soruşturmasında gazeteci İklim Bayraktar'ın gözaltına alınmasıyla ortaya çıktı.

KIÇILDAROĞLU'NA 'TUZAĞI KENDİN KUR' SUÇLAMASI

Teknik takibe alınan Bayraktar'ın eski YARSAV Başkanı Emin Ağaoğlu, ile 21 Şubat 2011'de yaptığı görüşme, dönen "kirli oyunlara" ışık tutuyor. Taraf gazetesi işte o şok kayıtları yayımladı. Gazete sürmanşetten "Gandigate" başlığını atarken spotta ise "Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın komplo teklifini 'yap getir' diyerek kabul eden Kılıçdaroğlu, siyasi tarihin en büyük skandalına imza attı" sözleriyle Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

İŞTE O KONUŞMALAR

İklim Bayraktar: Böğüre böğüre ağlamak istiyorum şu an

Emin Ağaoğlu: Hayrola?

Bayraktar: Sana biriyle görüşmeye gidiyorum. dedim ya (Kemal Kılıçdaroğlu kastediliyor)

Eminağaoğlu: Evet

Bayraktar: Görüştüm çıktım şimdi yanından 45 dakika görüştük. Ama bütün umutlarım, inancım, her şeyimi yitirdim. Başbakanlık koltuğunda oturup bu ülkeyi yönetecek kapasite yok.

Eminağaoğlu: Zaten bugün buraya gelinmesinin sebebi bu tablo değil mi?

Bayraktar: İnanılır gibi değil. O kadar kalın bir cümle kuruyor ki, yani tamam, gücü olan yapsın, yap, ben gereğini yaparım. Ya Allah git yap diye bir şey var mı ya? Diyorum ki ben sana bu kadar büyük bir balık getirebilirim. O diyor ki tamam sen git kendi şartlarınla yap getir. Anlıyor musun?

Eminağaoğlu: Anlıyorum

Bayraktar: Ama hani en büyük balığı getireceğim diyorum, yardımcı ol, en azından bunun için ufacık da olsa bir alet lazım değil mi, bir şey lazım. Onu sağla. Tamam de. Destek ol, güc ver. Yok olmaz deme. Tamam kendin yap getir de, ee ananın... Ben yaptıktan sonra youtube da koyarım ya, sana ihtiyacım yok ki..

Eminağaoğlu: Aynen öyle.

BÜYÜK BALIK KİM?

Bayraktar'ın bahsettiği büyük balık merak konusu oldu. Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan İklim Bayraktar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yalanlayan açıklamalar yaptı. İklim Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun, “Bana AKP'li bir yöneticiyle ilgili özel ilişkiyi banda alabileceğini söyledi. Hatta adres bile verdi. Bu kişinin ismini İklim Hanım açıklasın” sözlerinin gerçek olmadığını ifade etti. CHP'yi yıpratmaya çalışan biri olmadığını ısrarla vurgulayan Bayraktar, “Sayın Baykal'la görüşmemde röportaj yapamadım. 15 dakikada dışarı çıktım. Kılıçdaroğlu ile röportaj yaparken de not tuttum. AKP ile ilgili bir şey söylemedim. Kılıçdaroğlu'nun iddiası doğru değil.”dedi.

İklim Bayraktar 'Deniz Baykal beni taciz etti' iddiasını ortaya attı. Siyasetin tansiyonu yükseldi. CHP'li Ateş ise skandalda 2. perdeyi açtı: O kadın Baykal'ı aradı ve 'Hani beni yemeğe çıkaracaktın' dedi.

Ergenekon'un medya dalgasında gözaltına alınıp, serbest kalan Odatv muhabiri İklim Bayraktar'ın, "Eski CHP Lideri Deniz Baykal beni taciz etti" iddiası siyasetin tansiyonunu yükseltti. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, ikinci skandalı patlattı ve Bayraktar'ın Baykal'ı arayarak, "Canım hani beni yemeğe çıkaracaktın" dediğini öne sürüldü.

TANIYAN ÇIKMADI

Sıcak gündeme götüren süreç, İklim Bayraktar'ın, 8 gazeteciyle birlikte Ergenekon'dan gözaltına alınmasıyla start aldı. Operasyona damgayı ise "gizemli gazeteci"nin savcıya verdiği ifade vurdu. 1 çocuk annesi Bayraktar, "Röportaj için Baykal'a gittim. Kendisi beni elle ve sözle taciz etti. Konuyu Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm" dedi. Şok etkisi yaratan açıklama, Ankara'yı karıştırdı. İddianın hedefindeki Baykal, suçlamayı reddetti. CHP eski liderinin açıklamasını ise CHP'li vekil Yılmaz Ateş destekledi.

Ateş, olayla ilgili bilinmeyen bir ayrıntıyı kamuoyuyla paylaştı. Ateş'in iddiasına göre, İklim Bayraktar "Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü anmasında sizin çok güzel fotoğraflarınızı çektim. Onları size vermek istiyorum" diyerek Baykal'dan görüşme talep etti. Eski CHP lideri de gazeteci kadının ısrarları üzerine Ateş'e, "Gazeteci olduğunu söyleyen bir kadın var, araştırın" talimatı verdi. Ancak Bayraktar'ı tanıyan çıkmadı. Israrların ardı arkası kesilmeyince Baykal, "yanına ses kayıt cihazı bile almadan röportaja gelen" kadın gazeteciyi, Meclis'teki odasında ağırladı.

'İSTEDİĞİN ZAMAN GEL'

İklim Bayraktar, 15 dakikalık görüşmeden sonra "röportaj yapmadan" Meclis'ten ayrıldı. 2 gün sonra da Baykal'ı ev telefonundan aradı ve "Canım hani beni yemeğe çıkaracaktın. Dışarı çıkmak istemiyorsan evimde yemek yiyebiliriz. Bana istediğin zaman gelebilirsin" dedi. Bu sözler üzerine telefonu kapatan Baykal, hemen Yılmaz Ateş'i aradı ve "Kemal Bey'i ve diğerlerini ara. Ciddi bir komplo ile karşı karşıyayız" uyarısında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com