İşte beklenen görüşmenin tarihi

İşte beklenen görüşmenin tarihi
Kılıçdaroğlu, partisinin terör sorunuyla ilgili yol haritası konusunda, 6 Haziran Çarşamba günü Başbakan Erdoğan ile görüşeceğini bildirdi.
Manisa’daki temaslarının ardından Uşak’a geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özelleştirme kapsamındaki Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası ile ilgili bilgi aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çarşamba günü görüşeceklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:
 
"Türkiye’nin en temel sorunu terördür, terörü sonlandırmak ve 'Analar ağlamasın' sözünü siyaset gündemimizden kaldırmanın yolu da terörü sonlandırmaktır. Ben CHP Genel Başkanı olarak üzerime düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırım. Şehit anne ve babaları ısrarla bunu istiyor. Biz de onların taleplerini dikkate alıyoruz. Kendi yol haritamızı Sayın Başbakan’a sunacağız." 

"Niçin böyle bir yol haritasına ihtiyaç duyulduğunu da Başbakan’a anlatacağız. Takdir kendilerinin ve siyasi partisinindir. Ben şuna inanıyorum terör konusunda bütün siyasi partilerin ortak çaba harcaması gerekiyor. Bu ortak çabayı harcar ve sorumluluk alırsak, terörü sonlandırırsak, Türkiye’ye çok güzel katkı yapmış oluruz. Türkiye’nin gündeminden düşmeyen sorunu da düşürmüş oluruz."
 
Terörü bitirmek için bir yöntem bulduklarını bunu da Başbakan Erdoğan'a sunacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Bizim yolumuzun, yöntemimizin eksik olduğunu söyleyen olabilir. Yeni katkılar yaparlarsa mutlu oluruz. Doğru olmadığını söyleyenler de olabilir. Onlar kendi düşüncelerini getirirlerse biz onlara da destek veririz."

" Biz iyi niyetle Türkiye’nin sorunlarını çözmeye hazır bir parti olduğumuzu söylüyoruz. Bakın gidin bütün şehit anneleri ile görüşün, bütün şehit anneleri 'Bu son olsun' diyor. 'Başka çocuklar yaşamlarını yitirmesin' diyor. Biz bu temennilerle yola çıkarak düşüncelerimizi sayın Başbakan’a anlatacağız. Sayın Başbakan’la görüştükten sonra yetkili kurullarla tekrar değerlendireceğiz. Çarşamba günü saat 15.00’te sayın Başbakan’la görüşeceğiz" 
diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com