İşte Beşiktaş'ın borcu!..

İşte Beşiktaş'ın borcu!..
Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında net borç açıklandı.

Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısı sürerken, kulüp yönetim kurulu adına, Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin net borcunun 296 milyon 625 bin 874 lira olduğunu açıkladı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda kulüp yönetim kurulunun mali raporlarını okuyan Soğancıoğlu, borçlar konusunda yaptığı konuşmada, "Derneğimizin net borucu 5 milyon 411 bin 644 dolardır. Yıldırım Demirören'e borç 103 milyon 355 bin 901 lira, Serdal Adalı'ya borç ise 9 milyon 841 bin 510 liradır. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin net borucu ise 296 milyon 625 bin 874 liradır" dedi.

Soğancıoğlu, diğer mali konularda da bilgi verirken, eski futbolcuları Matteo Ferrari ile ilgili olarak Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) duruşmanın devam ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Ferrari 11 Temmuz 2011 tarihinde sözleşmeyi feshetti. Ödenmesi gereken tedavi masraflarının ödenmemesi, A2 takımında idman zorunluluğu, kampa götürülmeyerek tesiste çalıştırılmasını dayanak göstererek 7.6 milyon dolarlık tazminat talebinde bulunmuştur. 2011 yılından beri sakat olduğu, kampa götürülmemesinin normal olduğu ve kendisine özel antrenör verildiği açıklanmıştır. Sözleşmesini haksız feshetmiş, bu nedenle karşılığında kendisinden 7 milyon 750 bin dolar kulübümüz tazminat talebinde bulunmuştur. Yargılama CAS'ta devam etmektedir."

Soğancıoğlu, kulüpte mali disiplinin sağlanması için çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com