İşte Beşiktaş'ın Sorunun Kaynağı

İşte Beşiktaş'ın Sorunun Kaynağı
Schuster rakiplerini Süper Lig'i hiç tanımayan İspanya'daki bir ekibe izletiyor, Beşiktaş puan saçıyor...

Kartal’ın son 5 haftada 11 puan kaybetmesi eleştiri oklarını Schuster’e yöneltti. Alman hocanın yardımcıları dururken İspanya’dan gelen bilgiler ışığında rakipleri analiz ederek maçlara hazırlanması rahatsızlık yarattı.

Sezona fırtına gibi girilmesine rağmen daha sonra arka arkaya aldığı kötü sonuçlarla hayal kırıklığı yaratan Beşiktaş’ın, son olarak ligin dibine demir atan Kasımpaşa karşısında beraberliği zor kurtarması yönetimi kızdırdı. Herkes birbirine “Takımda neler oluyor?” sorusunu yöneltirken, teknik direktör Bernd Schuster de eleştirilerden nasibini almaya başladı. İlginç kişiliğini geldiğinden beri gösteren, soğuk tavırları ile dikkat çeken Schuster’in, bugüne kadar hiçbir yabancı teknik adamın uygulamadığı bir metoda başvurması da tartışılmaya açıldı. Alman hoca, kendi yardımcıları dururken rakipleri hakkında uzun yıllar beraber çalıştığı İspanya’daki bir istatistik şirketinden bilgi alıyor.

YÖNETİCİLER DE ŞİKAYETÇİ
İspanya’dan gelen analizlere göre taktiğini belirleyen Schuster’in, rakip konusunda sadece maç günleri 15-20 dakikalık kısa bir sunumda bulunması da şaşkınlık yaratıyor. Bu durumu Beşiktaşlı yöneticilerin de bildiği ve “İspanya’dan Türkiye’yi izlemekle ne kadar başarı sağlanabilir anlamadık. Kendisi maçlara gitmesi gerekirken ligimizi hiç tanımayanlar analiz yapıyor” diye serzenişte bulundukları ifade edildi. İspanyol analizcilerin özellikle lige yeni çıkan takımlar hakkında hiç sağlıklı bilgi sahibi olamadığı, büyükler dışında diğer ekiplerle ilgili olarak da çok detaylı rapor sunulmadığı iddia edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com