İşte Bonsu'nun sırrı

İşte Bonsu'nun sırrı
Beşiktaş Milangaz'ın basketbolcusu Mensah Bonsu Beşiktaş dergisine konuştu.

Beşiktaş Milangazlı basketbolcu Mensah Bonsu, psikoloji eğitimi almış olmasının oyununa büyük katkı sağladığını söyledi.

Mensah Bonsu, Beşiktaş Dergisi'nin Nisan sayısına yaptığı açıklamada, basketbolun yüzde 80 mental, yüzde 20 fiziksel bir oyun olduğunu kaydetti. Psikoloji öğreniminin kendisine büyük fayda sağladığını ifade eden Bonsu, ''Psikoloji eğitimi almış olmam; oyunuma büyük katkı yapıyor. Rakip takımdakiler olsun, kendi arkadaşlarım olsun, herkesin kişiliğini ve psikolojisini anlayabildiğim için buna göre hareket edebiliyorum'' ifadelerini kullandı.

İngiliz oyuncu; Beşiktaş Milangaz'ı tercih etme nedenine ilişkin olarak ise ''Öncelikle olimpiyatlardan önce kendimi iyi hazırlamak istedim. Kariyerimin en iyi basketbolunu oynamak, en iyi seviyeye gelmek istedim ve bunu burada gerçekleştirebileceğimi bildiğim için Beşiktaş'ı tercih ettim'' ifadelerini kullandı.

Türkiye Kupası'nı kazanan takımının bir parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Mensah Bonsu, ''Benim için kişisel başarılar değil, takımın kazanması önemli. Hayatımın en iyi basketbolunu oynasam, kariyer rekorlarımı kırsam bile takım kaybettiyse bunun benim için hiçbir önemi yok. Kendimi başarılı sayabilmek için tek önemli şey, takımın kazanması'' ifadelerini kullandı.

Taraftarları ateşleyen smaç basketlerine ilişkin ise 29 yaşındaki oyuncu, ''Çembere yakın olduğum ve smaç basabileceğimi bildiğim zaman elimden gelen en sert şekilde bunu yapıyorum. Bu öncelikle takıma enerji veriyor. İkincisi karşı takımın psikolojisi bozuluyor. Son olarak da taraftarları harekete geçiriyor ki onların enerjisi de bize çok olumlu yansıyor'' dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com