İşte borcun belgesi

İşte borcun belgesi
Kütahya Tüketiciler Birliği Derneği Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, yaptığı basın toplantısında, Kütahya Belediyesi'nin 26 Mayıs 2010 tarihi itibariyle 27. 383. 175 TL (Yirmiyedi milyon üçyüzseksenüç bin yüzyetmişbeş lira) borcu olduğuna dair belgeler

Kütahya Tüketiciler Birliği Derneği Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, yaptığı basın toplantısında, Kütahya Belediyesi'nin 26 Mayıs 2010 tarihi itibariyle 27. 383. 175 TL (Yirmiyedi milyon üçyüzseksenüç bin yüzyetmişbeş lira) borcu olduğuna dair belgeler sundu.
NAZLI:'KÜTAHYA BELEDİYESİ SIFIR BORÇLU BİR BELEDİYE DEĞİL'
Mustafa İça'nın birçok yatırımı 'kendi öz sermeyemizle ve kaynaklarımızla gerçekleştiriyoruz ve Türkiye'deki belediyeler içerisinde sıfır borçlu bir belediyeyiz' sözlerinin gerçeği yansıtmadığını savuan Kütahya Tüketiciler Birliği Derneği Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, Kütahya Belediyesi'nin, Kütahya Belediyesinin 26.05.2010 tarihi itibariyle borcunun, Yirmiyedi milyon üçyüzseksenüç bin yüzyetmişbeş lira (eski parayla yirmiyedi tirilyon üçyüzseksenüç milyar yüzyetmişbeşmilyon lira) savundu.
NAZLI; 'BELEDİYE BU BORCU HALKA AÇIKLAMAK ZORUNDA'
Kütahya Belediyesi'nin milyonlarca lira borç içinde olduğunu dile getiren Nazlı, bu borcu resmi evraklarla açıkladı. Nazlı, Kütahya Belediyesi'ne ait olduğunu iddia ettiği 27. 383. 175 TL'lik borcun nasıl oluştuğunu Kütahya Belediyesi tarafından halka açıklanması gerektiğini de dile getirdi.
NAZLI; 'BORCUN KAPATILMASI İÇİN HALKIN ZOR DURUMDA BIRAKILMAMAMSI GEREKİYOR'
Kütahya Belediyesi'nin, oluşan bu borcu kaptmak için yine halka farklı uygulamalar getireceğini iddia eden Nazlı konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Mustafa İça, Kütahya Belediyesi'nin borçsuz bir belediye olduğunu her fırsatta söyledi. Ama elimideki bu resmi evraklar belediyenin borçlu olduğunu gösteriyor. Ben Kütahya Tüketiciler Derneği Başkanı Ali İhsan Nazlı olarak Kütahya Beldiyesi'nin milyonlarca lira borcu olduğunu biliyordum ve bu borcu şimdi ispatlıyorum.' şeklinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NAZLI; 'KÜTAHYA'NIN BİRÇOK DEĞERİNİ SATARSAK BİLE BU BORÇ KAPATILMAZ'
Belki abartı gibi gelebilir ama biz Kütahya'nın birçok değerini satarsak dahi Kütahya Belediyesi'nin şu anki borcunu kapatamayız, diyen Nazlı;' Ben Kütahya Beldiyesi'nin milyonlarca lira borcunu ispatlayacağımı daha önce Akis Gazetesi'ne açıklamıştım be bugün bütün basın mensuplarının önünde bu borcu resmi evraklarla açıkladım. Bu borcun nasıl oluştuğunu Kütahya halkı merak ediyor. Belediye halkına bu borcu açıklamak zorundadır.' şeklinde konuştu.
NAZLI; 'KÜTAHYA BELEDİYESİ KÜTAHYA'YI NASIL KALKINDIRACAK'
Bu halkı bu kadar borç batağına sokarak Kütahya nın birkaç yerinde değişiklikler yaparak hizmet getirdiğini sanan ve yapılan yerleri söküp tekrar yapmakla hizmet yapıldığını sert bir şekilde kaydeden Nazlı, konuşmasını şöyle sonlandırdı:
'Kütahya Belediye Başkanı belediyesinin borcu olmadığını her fırsatta dile getiriyordu. Ancak çok yüksek oranda borc olduğunu ortayay çıkardım. Belediye halktan topldığı paralarla borcunu kapatmaya çalışırsa Kütahya'nın kalkınmasını bekleyemeyiz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com