İşte Burak Yılmaz'ın yeni takımı!

İşte Burak Yılmaz'ın yeni takımı!
Yeni sezon hazırlık kampının ilk etabı için bugün Hollanda'ya giden Trabzonspor'da Burak Yılmaz'ın yeni takımı büyük ölçüde netleşti. Lazio ile yapılan görüşmeler tıkanınca Lokomotif Moskova'dan gelen teklifi değerlendiren bordo - mavililer, Rus kulübü il

İstanbul'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Lazio dışında bir kulüple görüştüklerini doğrularken, "Burak'ın artık Trabzon'a döneceğini sanmıyorum. Zaten Burak bu saatten sonra dönse de faydalı olamaz" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Trabzonspor yeni sezon öncesi yurtdışı hazırlık kampının ilk etabı için bu sabah uçakla İstanbul'a geldi. Saat 15.10 uçağıyla Düsseldorf'a hareket edecek olan bordo - mavililer buradan da karayoluyla kamp çalışmalarını yapacakları Hollanda'nın Venlo kentine bağlı Tegelen kasabasına gidecek. Trabzon'dan 7 futbolcu ile yola çıkan kafileye teknik direktör Şenol Güneş ve diğer futbolcular İstanbul'da katıldı. 26 futbolcu ile Hollanda'ya hareket eden Trabzonspor, 22 Temmuz'a kadar çalışmalarını bu ülkede sürdürecek ve 4 hazırlık maçı yapacak.

ŞAKAR'DAN BURAK AÇIKLAMASI

Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, "Burak hariç tam kadro halinde kampa gidiyoruz. Hiçbir eksiğimiz yok. Trabzon'daki çalışmalar da gayet iyi geçti. Ayın 22'sine kadar Hollanda'da çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah iyi geçer. Birkaç hazırlık maçı yapacağız. 22'sinde ülkemize döneceğiz" dedi. Burak Yılmaz'ın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şakar, şunları söyledi:

"Burak'la ilgilenen bazı yabancı kulüpler var. Muhtemelen yarın netleşir diye düşünüyorum. Avrupa'dan bir kulüple görüşmeler var. İsmini vermek istemiyorum ama Lazio harici bir kulüp. Zaten kendisi de yurtdışına gitmek istiyor. Onun için yurtdışı olur diye düşünüyorum. Galatasaray'dan resmi teklif yok. Zaten Burak da yurtdışında oynayacağını söylemişti. O bakımdan kendisi de yurtdışını tercih edecektir."

FAYDALI OLMAZ

Şakar, Burak'ın gidiş şartlarıyla ilgili herhangi bir indirimde bulunmalarının söz konusu olmadığını da yineleyerek, "Hiçbir indirimde bulunmamız söz konusu değil. Peşin para istiyoruz. Taksitlendirme falan yok. Burak kendisi zaten yurtdışında oynamak istediğini söyledi. Mukavelesinde olan bir maddeden dolayı da bizim yapacağımız bir şey yok. Saygı gösteriyoruz kararına" dedi. Şakar, Burak'ın bu aşamadan sonra geri dönmesi halinde faydalı olup olmayacağıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de, "Döneceğini zannetmiyorum. Artık faydalı olamaz diye de düşünüyorum. Bizim şartlarımızda hiçbir yumuşama olmaz. Mukavelesinde adı konmuş zaten" ifadesini kullandı.

Şakar, yeni sezonda kadrolarına üç tane yerli, kaliteli, genç oyuncu kattıklarını ifade ederek, "Sol Bamba'yı aldık. Şu anda çalışmalarımız yeni başladı ama ben 4 oyuncudan da çok iyi şeyler bekliyorum. Ümid ediyorum bizi mahcup etmezler. Yaşları çok genç. İleriye dönük Trabzonspor'a gelecekte büyük hizmet edecekler. Trabzonspor'un yükünü kaldıracak oyuncular olduklarını düşünüyorum" dedi.

LOKOMOTİF MOSKOVA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Asbaşkan Nevzat Şakar'ın bu açıklamalarından kısa bir süre sonra Trabzonspor ile Lokomotif Moskova arasında Burak'ın transferiyle ilgili anlaşma sağlandığı belirtildi. Rus kulübünün Trabzonspor'un 5 milyon Euro bonservis ve sonraki satıştan yüzde 25 pay isteklerini kabul ettiği, Burak'ın da Rus kulübüyle görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi. Burak, Lazio ile yıllık 2 milyon 300 bin Euro'ya anlaşmış ve fakat kulüpler anlaşamayınca bu transfer gerçekleşememişti. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com